Jump to content

oduzimanje vozačke


wendor

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć.

Malo sam čitala po forumu što se tiće oduzimanje vozačke. Reći ću Vam svoju situaciju i kako sam ju ja po odgovorima s foruma protumačila.

Vas molim da mi potvrdite ono kako sam ja sve protumačila ili da me uputite na stvarno stanje stvari.

 

Uglavnom...

U subotu me policija zaustavila...alkohol 0,80, dobila 1000 kn kazne + 80 kn troškova(uplatnice dobila na licu mjesta), vozačku su mi uzeli i rečeno mi je da za 8 dana odem po nju u Heinzlovu. (kroz razgovor htjela sam im dati pravu adresu za dostavu rješenja/naloga ili što već, pošto sam se odselila prije tjedan dana, no policajac mi je rekao da mi ništa neće dolaziti na kućnu adresu, da se ne brinem).

 

Dakle, prema Vašim odgovorima ostalim forumašima..ja sam svoju situaciju protumačila ovako:

 

Sve što trebam je...platiti kaznu od 1080 kuna, nakon 8 dana otići po vozačku s onim nalogom što mi je policija dala i to je to. (ni u ludilu ne trebam pisati prigovor, jer će se to samo onda povlačiti po sudu)

 

I da. Dobila sam ovo:

1. Mjera opreza kojom se vozačka privremeno oduzima

2. Zapisnik o alkotestiranju

3. Prekršajni nalog

 

Znači...po novom zakonu nema oduzimanja vozačke, već samo platim kaznu i odem nakon 8 dana po vozačku? Dakle, ako platim odmah kaznu bez prigovora...sud ne bi trebao izreći rješenje o oduzimanju vozačke na 3,6,9 mj?

 

Unaprijed Vam zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Platite to.

 

Trenutno se zakon čudnovato tumači i nema kasnijeg oduzimanja vozačke dozvole ni bilo kakve zaštitne mjere.

 

 

Već sam ju platila. I sad vjerojatno s tim uplatnicama idem po vozačku...zajedno s onim nalogom što mi je policija dala. Još su mi napomenuli da bez njega nikuda :)

 

Dakle, po Vašem tumačenju, ako su mi je sad uzeli...ne bi kasnije trebala dobiti nikakvo dodatno rješenje od suda o oduzimanju vozačke na 3,6,9 mj?

 

Hvala Vam puno. Uljepšali ste mi dan :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dolje u tekstu sam napisala da sam dobila prekršajni nalog...no, sad vidim da je to obvezni prekršajni nalog...ali to sada mijenja moju situaciju...mislim zbog onog čudnovatog tumačenja zakona?

 

i da. u tom nalogu je samo popunjen iznos novčane kazne od 1000 kn, te je onaj dio gdje piše: Okrivljeniku se temeljem članka 228. stavka 4. Prekršajnog naloga izriče: a) zaštitna mjera upravljanja motornim vozilom_________ prazan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija