Jump to content

prigovor ili žalba?


Toni99

Preporučene objave

Molim Vas pomoć,

 

Dobio sam obavijest o prometnom prekršaju da je počinjen prometni prekršaj opisan u čl.53.st. 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kažnjiv po čl. 53. st. 5. Istog Zakona. Mislim da je to kazna 1000kn. Sukladno odredbi članka 229. stavka 3. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, kao vlasnik odnosno korisnik vozila dužni ste dati vjerodostojan podatak o indentitetu osobe vozača itd. Ja sam dao točno svoje podatke jer sam ja vozio i to sam na vrijeme predao. Sad čekam da mi doma dođe riješenje tj. uplatnica za platiti. Pa me zanima kad mi to dođe doma, dali si mogu smanjiti kaznu, što da pišem prigovor ili žalbu i kome…policiji ili prekršajnom sudu? Ako treba mogu i priznati prekršaj, ali samo da mi se smanji kazna i da mi se odobri plačanje na rate. Inače sam student, nezaposleni i to mi je prvi prekršaj..dosada nisam bio kažnjavan. Ako pišem prigovor ili žalbu dali za to plačam sudske troškove..,,ako da…koliko(okvirno)?

 

Unaprijed Svima zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ulažete prigovor onom tijelu od kojeg Vam stigne kazna. Vama će stići od policije.

 

Na prigovor se ne plaćaju nikave pristojbe.

 

Po prigovoru oni proslijede sve sudu-

 

Preporučam u poreznoj upravi izvaditi potvrdu o imovinskom stanju (radi oslobođenja od sudskih troškova,a pomoći će smanjenju kazne). U poreznoj reći da je to za oslobađanje od sudskih troškova (potvrda se za tu svrhu izdaje besplatno)

 

Kad na sudu sve priznate zamoliti suca smanjenje kazne (uz obavezno predočenje povtrde!) i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ulažete prigovor onom tijelu od kojeg Vam stigne kazna. Vama će stići od policije.

 

Na prigovor se ne plaćaju nikave pristojbe.

 

Po prigovoru oni proslijede sve sudu-

 

Preporučam u poreznoj upravi izvaditi potvrdu o imovinskom stanju (radi oslobođenja od sudskih troškova,a pomoći će smanjenju kazne). U poreznoj reći da je to za oslobađanje od sudskih troškova (potvrda se za tu svrhu izdaje besplatno)

 

Kad na sudu sve priznate zamoliti suca smanjenje kazne (uz obavezno predočenje povtrde!) i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gospodine Utjerivaczakona molim Vas još malo pomoći ako je moguće,

 

Kad napišem prigovor u kojem priznajem prekršaj i navedem da sam student, nezaposleni itd., dali uz njega mogu priložiti potvrdu od fakulteta(da sam student), potvrdu o imovinskom stanju i potvrdu o nekažnjavanju ili šaljem samo prigovor(u dva primjerka) i onda kad mi dođe poziv za sud onda predočim ove navedene dokaze.

 

Još jedamput Vam zahvaljujem na svemu…

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobili ste obavjest.

 

Obavjest nije kazna.

 

Ukoliko se priložena uplatnica odmah plati ne ulazi se u prekršajnu evidenciju. Kao da prekršaj nikad nije ni bio počinjen, policija ne obavještava sud o tome.

 

U obavjesti se traži da se navede identitet počinitelja.

 

Ako ne odgovorite, slijedi kazna od 2.000 do 5.000 kuna.

 

Kad navedete da se radi o vama, slijedi prekršajni nalog od 1.000 kuna + troškovi postupka, a tada se piše prigovor u kojem se prilaže navedeno.

 

Prigovoriti se može zbog poricanja prekršajnog djela ili zbog visine sankcije kada se prilažu dokazi o lošem imovinskom stanju.

 

Jednostavnije objašnjenje od ovog ne postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru,,

 

Još jedna informacija ako je moguće..,ako priložene uplatnice odmah ne platim nego to riješavam preko suda (znači kad pišem prigovor policiji i ona to proslijedi sudu itd.) onda to ulazi u prekršajnu evidenciju zar ne? Dali mi to može biti prepreka kod zapošljavanja u državnoj službi, obrazovanju i sl., jer oni traže potvrdu o nekažnjavanju?!

 

Hvala!

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molio bih vas i ja za jedan savjet.. Napisat ću ovdje da ne otvaram neporebno novu temu..

 

Znači, dobio sam obavijest o počinjenom prekršaju, a prekršaj je iz čl. 12, stavka 4. ZSPC-a. Konkretno, radi se o nepropisnom parkiranju ispred stambene zgrade u kojoj živim.

 

Moje pitanje glasi.. da li po vašem osobnom mišljenju vrijedi pisati prigovor i zatražiti da mi umjesto kazne od 500kn sudac izrece opomenu (ili bar smanjenje kazne), a kao olakotne okolnosti mogu spomenuti da mi je to prvi prekršaj i da je u ulici u kojoj živim doslovno svaki dan nepropisno prakirano u prosjeku od 5 do 10 osobnih vozila jer se stanari jednostavno nemaju gdje parkirat .....ili mi se ne isplati pisati prigovor i riskirati dodatnih 200kn troškova koje bi mi mogli naplatiti, uz ovih 500kn, buduci da nisam student i imam primanja?

 

Unaprijed hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete pisati prigovor, posebno ako vam je sigurno prvi prekršaj, a i niste počinili neki "teži" prekršaj. međutim, možete vi tražiti i oslobađanje od troškova i ako imate primanja ako ista nisu velika(a to je stvar procjene suda da li će to prihvatiti). prema osobnom mišljenju šanse su vam 50-50 glede plačanja kazne, a vi sami procijenit isplati li se ulaziti u daljnji postupak. naime, argument da svi parkiraju nepropisno pa ste i vi,sud neće cijeniti kao olakotnu okolonost. jedino da navedete da u vašoj i okolnim ulicama nema mjesta za parkiranje i ... pa vi i stanari tamo parkirate godinama... do sad nije bilo problema... Ugl. ne poznajee vas, ni vaš kvart pa sami procijenite. pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija