Jump to content

Grad Zagreb stavio plombu na zemljište


Forest

Preporučene objave

Suprug je u nasljedstvo dobio zemljište u Remetincu. Ne možemo ga prodati već 8 god zato što je grad Zagreb stavio na to zemljište plombu-oznaku D5-gradnja škole (kada se ide provjeriti na GUP). Zapravo zemlja se može prodati, ali nitko neće kupiti jer se ništa ne smije graditi. Grad ne želi kupiti zemlju. Kucali smo na sva vrata kod Bandića, ali nas samo šaltaju i nitko nam ništa konkretno ne želi reći. Šta da radimo, molimo savjet.Na žalost suprug je ostao bez posla i sad nam treba lova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forest je napisao:

Ne možemo ga prodati već 8 god zato što je grad Zagreb stavio na to zemljište plombu-oznaku D5-gradnja škole

 

Nema nikakve plombe na vašem zemljištu.

 

Grad je usvojio prostorni plan, i odredio namjenu zemljišta.

Možete ga prodati.

 

U ovo vrijeme krize teško je prodati zemljište bilo koje namjene. Možda je D namjena sada interesantnija nego prije.

 

Ponudite većim građevinskim tvrtkama koje su zainteresirane za gradnju škola po principu javno-privatnog partnerstva.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle ništa od prodaje zemlje, grad očito nema šanse da ikada skine tu oznaku D5 (škola), a love nemaju za gradnju.

 

Problem je što 4000 kvadrata nije dosta za školu, a susjedi do traže puno novaca za kvadrat, pa su nam propale već dvije prilike od privatnih investitora koji su htjeli graditi školu.

šmrc, šmrc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mistral je napisao:

@felixx

Mislim stvarno. Ako nemaš što napisati, nemoj ni ovo, nije lijepo za vidjeti.

 

Mistral, ne razumiješ problematiku.

Ne možeš natjerati grad da kupi to zemljište.

Da grad ima kakvu služnost, ili da se barem radi o prometnici koja prolazi česticom i čini ju neadekvatnom za gradnju... ovako ništa od kupoprodaje. Možeš samo pokloniti, ili prodati nekom drugom.

 

Ovi problemi u svijetu se rješavaju urbanom komasacijom.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mistral je napisao:

opet on. Ja mislim da ti ne razumijes.

 

Dobro , eto , ne razumijem.

 

Imam u vlasništvu nekih 130000 m2 građevinskog zemljišta raznih namjena: K1, K2, M , S , I1 , i I2 .

 

:-D

 

Daj mi onda ti sada lijepo objasni kako da ja to natjeram grad, državu, lokalnu zajednicu ili bilo koga drugog da mi kupi ta zemljišta? Čisto, onako, informativno.

Jer nije baš da ne znam sam naći kupca , evo baš neki dan sam nešto prodao, unatoč krizi! Niti mi se žuri, moja gradilišta čak i sada dobivaju na cijeni.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mistral je napisao:

Tebi ne mogu pomoći, ti ionako imaš vrijedna zemljišta, ali onome tko je stavio original post se može.

 

O.k., sad ozbiljno.

Znadeš li kakav postupak, teoretski ili iz prakse, kojim bi se moglo 'prisiliti' npr. Grad da kupi zemljište samo zbog prostornim planom određene namjene?

Osim, naravno, ako to zemljište već nije u kakvoj javnoj funkciji( npr. put,javna zelena površina, vodotok, komunalna infrastruktura ) ili ima upisano kakvo pravo služnosti?

Jer ako ne znaš, nemoj bez veze teoretizirati.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mistral je napisao:

Znam, napisao sam gore, ali kao što rekoh, zemljišta kao što su ova tvoje namjene se ne mogu dati gradu / županiji.

 

Nije istina da se zemljišta drugih namjena ne mogu 'dati' Gradu. I Grad gradi stanove, zar ne? POS? I Grad ima poduzeća u vlasništvu.

 

No, daj mi konačno pojasni kako bi to išlo.

Recimo da imam zemljište D namjene. Mogu ga ponuditi Gradu da ga otkupi, ali oni odgovore - 'zahvaljujemo na ponudi, trenutno nismo zainteresirani/nemamo sredstva u proračunu za tu namjenu' (to inače rutinski odgovore).

 

Što dalje?

:misli:

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje načini da se zemlja proda. Isključivo se može graditi ŠKOLA

1. Gradu- ali oni ne žele kupiti jer nema novaca (iako je od ministarstva kulture prosvjete i športa objavljeno da imaju potrebu za školom). Dakle čekati bolja vremena, 8 godina za sada)

2. Privatnim ili fizičkim osobama koje bi gradile školu i možda onda nešto pored za svoje interese-grad bi napravio ustupak-to isto ne prolazi jer ljudi koji imaju pored zemlju, a i to se mora otkupiti traže 400 eura/kvadrat. Investitori su naravno odustali jer je tržišna cijena na tom području 150-200 eura.

 

Ili imati negdje dobru vezu, pa izmijeniti GUP ili zadaviti susjede koji ne žele prodati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija