Jump to content

liječnik najurio pacijenta


VALJAK

Preporučene objave

Da li može liječnca opče prakse otkazati svog pacijenta i dati mu karton s podacima bez da si je ovaj izabrao drugog liječnika. Naime moj otac je teško bolestan na kraju je svog životnog puta nepokretan. Problema sa liječnicom imao je i prije na početku bolesti nije ga htjela nikamo uputiti a u roku mjesec dana izgubio je 20 kg. Rekla mu je pa stari ste to vam je od starosti starost nije bolest . Na naš nagovor smo ga odveli na hitnu gdje je odma zaprimljen na internu i ustanovili su da ima limfom najgori oblik . Nadalje kemoterapiju nije mogao podnjeti pa je otpušten doma uz lijekove . Kad smo dosli po recepte za infuziju i vitamine izjavila je pa što če to njemu on je i tako gotov . Nije nam ni htjela dati putni nalog za sanitetski prijevoz kod specijaliste a čovjek nepokreten, e onda sam pukao i svašta joj rekao . Juče kad sam došao kod nje kod sestre su me čekali njegovi dokumenti liječnica ga je izbacila s popisa svojih pacijenata.inače ona ima i svoj cjenik naplačuje mjerenje tlaka davanje inekcija i slične sitnice jer zna da ljudi neče je tužit za tako male novce a trebaju je . A moj otac sada nema liječnika opče prakse i neznamo što sad dakako da čemo podnjeti prijavu protiv liječnice xxxxxxxx iz xxxxxxx. Pitanje je što sada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za početak kao što vidiš, velika slova sam "pretvorio" u mala slova, pa molim da se po tom pitanju dalje i poštuj pravila foruma.

 

Nadalje obrisao sam ime odnosno prezime doktorice na koju imaš primjedbe kao i mjesto njenog rada, jer nema nikakve potrebe da se ovdje navodi tako nešto.

 

I na kraju, doktor primarne zdravstvene zaštite može kak veliš "najuriti" pacijenta, no nikako ne na način na koji je to dotična učinila. Odnos između doktora i pacijenta je izuzetno osjetljiv odnos povjerenja i uvažavanja s obje strane i s time u vezi je kako osiguraniku, pacijentu tako i doktoru dana mogućnost da zbog narušenih odnosa prekine suradnju, no nikako i nikada se zbog tako nečeg ne smije naruštiti kontinuitet korištenja zdravstvene zaštite.

 

Koliko mi je poznato ti u svom mjestu prebivališta imaš još dvije ordinacije primarne zdravstvene zaštite u kojima se gospodin otac može javiti i tamo bez problema dalje koristiti zdravstvenu zaštitu, a u svakom slučaju ukoliko smatrate da postoji potreba prijave te doktorice, slobodno tako nešto i učinite u pismenom obliku i to predajte u područni ured HZZO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

od HZZO-a traži da odrede liječnika .

predaj im žalbu i zdravstveni karton.

pacijentima se više ne daje zdravstveni karton

predaja zdravstvenog kartona obavlja se službeno

liječnička ordinacija-HZMO-liječnička ordinacija

 

Bovu, HZZO ne može odrediti liječnika, on mora sam odabrati novog a HZZO će tu promjenu verificirati, a ne može ni tamo predati zdravstveni karton, stari je doktor u obvezi svu medicinsku dokumentaciju po izboru novog doktora dostaviti istom.

 

vidi:

 

Pravilnik o načinu ostvarivanja prava na slobodan izbor doktora medicine i stomatologije primarne zdravstvene zaštite (NN, 41/07)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija