Jump to content

Kleveta preko interneta


astro-riba

Preporučene objave

Pozdrav svima! mene zanima ovo: tip mi je preko interneta prodao neke parove za kladjenje za koje mi je jamcio da su prolazni ili mi vraca novac plus jos 50% od uplacenog iznosa.naravno,parovi nisu prosli a novac mi ne zeli vratiti,nego me je kad sam mu rekao da cu ga prijaviti za prijevaru optuzio da sam htio kupiti i krijumcariti drogu. tip je prevario vise ljudi na isti nacin. zanima me mogu li podnijeti kaznenu prijavu za prijevaru i klevetu,te koje ce biti posljedice za mene buduci da sam kupio utakmicu iako nije prosla? te mogu li podnijeti anonimnu prijavu,buduci da znam naziv bloga na kojem prodaje utakmice i e-mail adrese,iako su neki ljudi objavili i njegovo ime koje je i meni poslao s brojem racuna za uplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Da bi osoba počinila kazneno djelo klevete ne treba Vas poznavati.

 

Ako osoba ima razloga vjerovati da je ono što govori istina, budite pažljivi prilikom podnošenja privatne tužbe.

 

Postupak morate pokrenuti 3 mjeseca od saznanja za počinitelja

Hvala,pa naravno da on u to vjeruje.Isto ko i svatko ko radi takve stvari

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisao sam "ako ima razlog vjerovati da je ono što govori istina", a pod time se misli postojanje činjenica koje ukazuju na to da je ono što je napisano ujedno i istina.

 

Npr. ako netko u svojoj knjizi objavi imena osoba koja su sudjelovala u nekom nedjelu, pa onda osoba napiše da su XY osobe sudjelovale u zločinu prema toj i toj knjizi, nema klevete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Napisao sam "ako ima razlog vjerovati da je ono što govori istina", a pod time se misli postojanje činjenica koje ukazuju na to da je ono što je napisano ujedno i istina.

 

Npr. ako netko u svojoj knjizi objavi imena osoba koja su sudjelovala u nekom nedjelu, pa onda osoba napiše da su XY osobe sudjelovale u zločinu prema toj i toj knjizi, nema klevete

Nisam znala da se to tako tretira. Zar bi ja postavljala pitanje da je to istina.Dobro možda vi mislite da bi,ali to je običan trač.Samo mi je nejasan dio da treba čekati 3 mjeseca za tužbu,ja bi htjela to što prije obaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam znala da se to tako tretira. Zar bi ja postavljala pitanje da je to istina.Dobro možda vi mislite da bi,ali to je običan trač.Samo mi je nejasan dio da treba čekati 3 mjeseca za tužbu,ja bi htjela to što prije obaviti.

 

To ne treba biti istina, nego ta osoba može biti u nekoj vrsti zablude sa opravdanim razlogom. Pr. u nekim novinama je izašla ta ili slična informacija.

Ne trebate čekati 3 mjeseca, nego u roku 3 mjeseca morate podnijeti tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gus je napisao:

Nisam znala da se to tako tretira. Zar bi ja postavljala pitanje da je to istina.Dobro možda vi mislite da bi,ali to je običan trač.Samo mi je nejasan dio da treba čekati 3 mjeseca za tužbu,ja bi htjela to što prije obaviti.

 

To ne treba biti istina, nego ta osoba može biti u nekoj vrsti zablude sa opravdanim razlogom. Pr. u nekim novinama je izašla ta ili slična informacija.

Ne trebate čekati 3 mjeseca, nego u roku 3 mjeseca morate podnijeti tužbu.

 

Morate u ROKU 3 mjeseca, a ne čekati da proteknu 3 mjeseca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija