Jump to content

Pomoć oko mirovine


Ne0

Preporučene objave

Poštovani.

U invalidskoj sam mirovini,HRVI 20%,profesionalna,30% rat,70% mir,prva crta,dragovoljac,narednik,cijeli rat (jedno vrijeme diverzant) ukupni staž s ratom 26 godina.

Sadašnja mirovina mi iznosi 2.680 kn.

Uskoro idem u obnovu postupka,moj DOP mi je u obrascu naveo da se traži preimenovanje iz invalidske u braniteljsku.

Zanimalo bi me:

 

1) Kod obnove postupka s obzirom na dobru MED. dokumentaciju koju posjedujem da li se mogu mijenjati gore navedene stavke ili moram podnositi posebno još nekakve zahtjeve?

 

2) Ako bi mi se mirovina preimenovala u braniteljsku,kolko bi bilo povećanje u odnosu na sadašnju?

 

Molim savjet što bih još trebao poduzeti u mom slučaju jer mislim da zaslužujem više (u ratu lakše ranjen,te odbivam lječenje i bolovanje te se samovoljno vraćam na prvu crtu).

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni ovo što ste napisali izgleda kao da ste već u invalidskoj braniteljskoj mirovini, a ići ćete vjerojatno na novu procjenu radne sposobnosti (obnovu postupka) zbog pogoršanja zdravstvenog stanja u cilju ostvarivanja invalidske braniteljske mirovine zbog opće nesposobnosti za rad ili povećanja omjera onog dijela mirovine koji se odnosi na sudjelovanje u DR-u (ili niste možda razumjeli dobro što vam je liječnik rekao).

 

 

Ovo mi nikako nije jasno (pogotovo zadnja rečenica citata):

Poštovani.

U invalidskoj sam mirovini,HRVI 20%,profesionalna,30% rat,70% mir,prva crta,dragovoljac,narednik,cijeli rat (jedno vrijeme diverzant) ukupni staž s ratom 26 godina.

Sadašnja mirovina mi iznosi 2.680 kn.

Uskoro idem u obnovu postupka,moj DOP mi je u obrascu naveo da se traži preimenovanje iz invalidske u braniteljsku.

:misli: Meni to već izgleda kao invalidska braniteljska mirovina.

 

Ukoliko nije tako, morate dokazati status hrvatskog branitelja, dragovoljca, ratni put, dokaz o činu, rješenje o statusu HRVI i potvrdu da se niste udaljavali iz postrojbe.

 

O povećanju mirovine je teško bilo što prognozirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ste u pravu za ovo prvo da će se tu ići na pogoršanje.

Sve zadnje što ste naveli da ću možda morati dokazivati sam dokumentirao ranije.

Nije mi jasno jer zaista mi u obrascu od DOP.MED. stoji da se traži preimenovanje iz invalidske u braniteljsku,ali su mi rekli da se to posebno predaje,a ne zajedno sa obnovom postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne0 je napisao:

Poštovani.

U invalidskoj sam mirovini,HRVI 20%,profesionalna,30% rat,70% mir,prva crta,dragovoljac,narednik,cijeli rat (jedno vrijeme diverzant) ukupni staž s ratom 26 godina.

Sadašnja mirovina mi iznosi 2.680 kn.

Uskoro idem u obnovu postupka,moj DOP mi je u obrascu naveo da se traži preimenovanje iz invalidske u braniteljsku.

Zanimalo bi me:

 

1) Kod obnove postupka s obzirom na dobru MED. dokumentaciju koju posjedujem da li se mogu mijenjati gore navedene stavke ili moram podnositi posebno još nekakve zahtjeve?

 

2) Ako bi mi se mirovina preimenovala u braniteljsku,kolko bi bilo povećanje u odnosu na sadašnju?

 

Molim savjet što bih još trebao poduzeti u mom slučaju jer mislim da zaslužujem više (u ratu lakše ranjen,te odbivam lječenje i bolovanje te se samovoljno vraćam na prvu crtu).

Hvala na odgovoru!

 

Ako ste u mirovini po zakonu o hrv. braniteljima, a izgleda da jeste jer imate 20 % hrvi-a onda vaš doktor OP ne zna šta piše.

 

Braniteljska mirovina ne postoji ! Pa će i ovima u mirovinskom biti upitnik kakva je to braniteljska mirovina ????

 

Postoji invalidska mirovina zbog opće ili profesionalne nesposobnosti za rad a po zakonu o braniteljima. S obzirom da imate status hrvi-a i određen omjer rat-mir, smatram da se vi već nalazite u invalidskoj mirovini po zakonu o pravima hrv. braniteljima ( pogledajte si u rješenje šta piše po kojem članku ste iz kojeg zakona stekli pravo na mirovinu ).

 

To što je vaš doktor OP tražio kako ste naveli Braniteljsku mirovinu to vam pravno gledajuči ne postoji ! Ne postoji braniteljska mirovina !

Trebao je napisati da on kao doktor OP ako za to po njemu postoje uvjeti za vas traži opću nesposobnost za rad !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne0 je napisao:

Hvala na odgovoru.

Očito je moj doktor OP pogriješio tražit ću da to ispravi.

Znači kako sam razumio trebam tražiti opću nesposobnost jer imam med. dokumentaciju o pogoršanju bolesti.

 

 

Tu se radi o obnovi postupka i bilo bi dobro da zatražite osim opće nesposobnosti i promjenu uzroka bolesti,to jest da vam se poveća postotak u korist rata,naravno ako to možete potkrijepiti medicinskom dokumentacijom(ratni put je također jako bitan) :misli::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija