Jump to content

DSI - posebni dio - opća uprava - lokalna i područna samouprava


ttanja

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

Bok, ja sam taj dio položila krajem 2010. g. Pismeni dio su mi dali krivi pa smo onda na "licu mjesta" izvlačili situaciju. Mislim da sam na kraju dobila pitanja za SSS ( iako sam ja VSS). Uglavnom, prvo pitanje: što su mjesni odbori (ustrojstvo, funkcioniranje, izbori...); drugo pitanje: napraviti jedan akt iz domene posla koji radiš ( po vlastitom izboru). Ja sam pisala odluku o raspisivanju natječaja za prodaju nekretnina u vlasništvu općine.

Na usmenom je bilo dosta ležerno, ali moraš znat. Mjesne odbore je pitao detaljnije, natječaj isto i onda još par općenitih pitanja da vidi gdje stojiš sa poznavanjem lokalne samouprave ( npr. koje upravne akte donosi općina, drugostupanjski organi, vijeće i sl.). Sve u svemu, mislim da se posebnog ne moraš plašiti ako si barem malo polovila što smo i tko smo u lok. samoupravi.Ako imaš još koje pitanje ostavi mi mail i javit ću ti se. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok, ja sam taj dio položila krajem 2010. g. Pismeni dio su mi dali krivi pa smo onda na "licu mjesta" izvlačili situaciju. Mislim da sam na kraju dobila pitanja za SSS ( iako sam ja VSS). Uglavnom, prvo pitanje: što su mjesni odbori (ustrojstvo, funkcioniranje, izbori...); drugo pitanje: napraviti jedan akt iz domene posla koji radiš ( po vlastitom izboru). Ja sam pisala odluku o raspisivanju natječaja za prodaju nekretnina u vlasništvu općine.

Na usmenom je bilo dosta ležerno, ali moraš znat. Mjesne odbore je pitao detaljnije, natječaj isto i onda još par općenitih pitanja da vidi gdje stojiš sa poznavanjem lokalne samouprave ( npr. koje upravne akte donosi općina, drugostupanjski organi, vijeće i sl.). Sve u svemu, mislim da se posebnog ne moraš plašiti ako si barem malo polovila što smo i tko smo u lok. samoupravi.Ako imaš još koje pitanje ostavi mi mail i javit ću ti se. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

IVY,

 

puno ti hvala. Ako budem imala pitanja,

javit ću ti se.

 

Imam još dosta vremena za pripremu.

 

Poslala sam prijavnicu 05. 02., a danas su me tek nazvali da se dogovorimo oko posebnog dijela i rekli su mi da je do 16. 04. sve popunjeno.

 

Meni super, bar znam da još i cijeli 4. mjesec radim jer mi ugovor ističe 31. 03., a ovako će mi morati produžiti..

 

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ttanja je napisao:

IVY,

 

puno ti hvala. Ako budem imala pitanja,

javit ću ti se.

 

Imam još dosta vremena za pripremu.

 

Poslala sam prijavnicu 05. 02., a danas su me tek nazvali da se dogovorimo oko posebnog dijela i rekli su mi da je do 16. 04. sve popunjeno.

 

Meni super, bar znam da još i cijeli 4. mjesec radim jer mi ugovor ističe 31. 03., a ovako će mi morati produžiti..

 

:-D

 

Zašto bi ti morali produžiti? Nije da ti želim razbiti lijepu želju, ali nisam sigurna da ti baš moraju produžiti :-o

Daj bože da sam u krivu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok, na žalost moram se složiti sa Prekaljenim. Sve ti ovisi o tome kako si se pokazala tijekom vježbeničkog staža i kakve nadređene imaš. Jer zakon kaže MOŽE SE PRODUŽITI, ne kaže PRODUŽITI ĆE SE. Znači, ostavljeno je na volju poslodavcu dali ti produži ili ne. Da te utješim, ja još nikad nisam čula da nekome u državnoj službi nisu napravili tu uslugu. Sretno!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija