Jump to content

pravilnik o radu


mnbvcxy

Preporučene objave

potpisala sam u ugovoru o radu, da sam procitala pravilnik o radu. danas sam dala izjavu inspektoratu da nisam dobila na uvid pravilnik o radu. cime ce moj poslodavac biti kaznjen. zanima me hocu li ja imat problema na sudu , ako sam potpisala da sam upoznata o pravilniku o radu, sto nisam. molim vas za savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

"klasična" stavka ugovora o radu je i ona: upoznat je sa pravilnikom o radu, međutim kako niti većini zaposlenih nije dostupan pravilnik o radu, kako će biti Vama ako još niste stavili potpis na ugovor niti postali radnik.

Dakle kada bi se vagalo izjava pred inspektorom i potpis na ugovoru ili bilo kakvoj izjavi, veću snagu ima ovo prvo, pogotovo jer radnik ima pravo ne samo biti upoznat sa Pravilnikom i dr. aktima koji uređuju radnička prava nego isto mora biti uvijek dostupno na uvid.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pročitala sam u svom ugovoru o radu piše. radnik potpisom ovog ugovora izjavljuje da je upoznat sa svim internim aktima i zakonskim pravima i propisim.....

U toj stvaci ne spominje se da sa pročitala pravilnik o radu i kolektivni ugovor ...

pa smatram da se ne trebam bojati ao slučaj dođe do suda ...

 

i nastavak :-)

 

dala sam izjavu inspektorici rada i potkrjepila je dokazima , tj. moj poslodavac je napravio zakonski prekršaj ..

 

točnije jer me nije upoznao s pravilnikom o radu i što sam radila jutarnju smjenu , nakon što sam prošlu smjenu radila do 04 ujutro .

 

inspektorica je tu navela da su prekršili zakon , ali sam ja imala još dokaza vezanih za prekršaj ponovljen u drugom mjesecu , a i u mjesecu prije...

to inspektoricu nije zanimalo , rekla je da je to dovoljno ..

 

sad meni nije jasno zašto je to dovoljno ,,,,, jel to znači da je inspektorat sebi nagrnuo lovu i da nije potrebno dalje istraživati ...

 

ili će zbog utvrđenog prekršaja to biti prosljeđeno nekoj drugoj državnoj službi da istraži ???'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija