Jump to content

šta napraviti, razvrgnuće suvlasničke zajednice


cagart

Preporučene objave

Stvar je slijedeća na kući i dvorištu ima nas troje vlasnika, jedna rođakinja ima 1/12, jedni ljudi 4/12 i ja 7/12 ,,,,u prostoru koji rođakinja koristi u toj kući sastoji se od njene 1/12 i mojih 7/12, ja ne živim u toj kući, drugi ljudi koji imaju 4/12 žive samo u te svoje 4 /12.

Sporazum oko prodaje kuće moguć je samo sa ljudima koji imaju 4/12, dok ova rođakinja koja ima 1/12 to ne želi jer je njoj dobro jer koristi i svoje i moje (mojih 7/12).Da li postoji mogućnost kakve sudske tužbe vezano za korištenje moga dijela kuće i dvorišta i da li mogu putem suda tražiti da se kuća proda i novac razdijeli sukladno suvlasničkim udjelima.Ako da kako to pokrenuti i na koji način.

Hvala na odgovorima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

suvlasništvo se može razvrgnuti dogovorom suvlasnika ili sudskim putem u izvanparničnom postupku,nekretnine se prvo dijele geometrijski a mislim da to nije moguće u vašem slučaju zbog premalog dijela suvlasništva vaše rođakinje pa sljedi civilna dioba prodajom putem suda i podjelom novca u skladu s omjerima, ako želite kupiti vi nekretninu morate sudu dokazati ozbiljan razlog za to, troškovi se dijele u skladu sa suvlasničkim dijelovima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s ljudima koji imaju te 4/12 sam u odličnim odnosima i oni su isto za to da se kuća proda,čak su me zamolili da kad bude aktualna kupovina njihova stana da pogledam jeli ima kakav stan blizu mene.

Kuća se može etažirati što se tiče njih, to je moguće provesti, dok što se tiče te rođakinje i mene to nije moguće izvesti jer se radi o dvije poludodrumske prostorije i kata na kojem je dvosoban stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SPQR je napisao:

možete tražiti naknadu za korištenje ukoliko niste prešutno ili izričito dopustili korištenje bez naknade, svjedocima ili pismenima morate dokazati da ste tražili ili tražite plaćanje, ali sve to ne u ovom izvanparničnom nego u parničnom postupku tužba radi isplate

 

 

 

hvala na odgovoru..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija