Jump to content

uzdržavani član


gizmo0801

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Moja situacija je ovakva: do 30.11. sam bila zaposlena na ugovor na određeno, nakon čijeg isteka nisam dobila novi. Kao trudnica, otišla sam na komplikacije za vrijeme trajanja radnog odnosa, tako da sam sada još uvijek na bolovanju.

Kako mi je termin poroda u 5 mj, moram otvoriti porodiljni onih 45 dana prije i tada se moram prijaviti na HZZ kao nezaposlena, nakon čega se opet vraćam na teret HZZO-u kada rodim.

Dakle, ove godine ću primiti 4 naknade od HZZO-a kad sam na bolovanju, naknadu od HZZ-a za taj određeni broj dana od kada me skinu sa HZZO-a i budem prijavljena na HZZ kao nezaposlena i porodiljnu naknadu nakon što rodim.

Sad me zanima, da li mene budući suprug može prijaviti na sebe kao uzdržavanog člana obitelji?

Znam da se prvo moramo vjenčati da bi to mogao, a dijete da može prijaviti bez obzira da li jesmo ili nismo vjenčani.

 

Zanima me, dakle, da li se te naknade sa HZZO-a i HZZ-a računaju kao dohodak?

Jer ako se računaju kao dohodak, onda meni primici ove godine prelaze onih 10.800,00 kn, do kojih mogu biti uzdržavani član.

Što bi na kraju značilo da, ako me prijavi ove godine, nagodinu će imati nadoplete poreza državi, a to ne želimo, naravno!

 

Molim Vas da mi to netko malo bolje objasni, jer sam bila u poreznoj i žena mi je to tako loše objasnila da sam nakon njenih riječi bila još zbunjenija!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

 

roditelji nisu imali nikakva primanja u 2010 (otac je poljoprivrednik, a majka domacica). Ja ih nisam prijavljivao na sebe, ali bi ih htio staviti kao uzdrzavane clanove za povrat poreza. Zanima me sto sve trebam imati od potvrda (rodne listove, vjencane listove...)? Kako da dokazem da nisu imali primanja?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija