Jump to content

zazidali prozore stubišta


slikar

Preporučene objave

Molim za vaša mišljenja, ne znam postoji li neki zakon koji regulira ovaj problem.

 

Stanar sam nove stambene zgrade. Stubište zgrade, po cijeloj visini, ima stakla s jedne strane. Ta su stakla na svakom katu do visine cca 1.80 cm onako mutna da se kroz njih ne vidi. a iznad toga su 2 prozorčića kako bi se moglo provjetriti stubište, ljeti hladiti i sl.

S druge strane tih stakala nalaze se lođe stanova (oni imaju izlaz bočno iz sobe na te lođe). Budući da su stakla mutna ne može im se gledati u lođu a još manje u sobu jer su vrata bočno.

Sad su 2 od ukupno 3 susjeda koji imaju takve lođe na tu staklenu stijenu stavili zid od knaufa.

To je uzrokovalo:

- mračno stubište

- povećanu potrošnju el. energije budući da je sad potrebno paliti svjetlo i po danu

- otežano prozračivanje

 

Znači samo još na jednom mjestu ima svjetla i mogućnost otvaranja prozora. Ako i taj susjed zagradi prozore stubište se nikako ne može prozračiti.

 

E sad, postoji li neki zakon koji im to zabranjuje?

 

Oni nisu zatvorili lođe da bi se na to mogli pozvati nego su stavili te zidove prema stubištu i onda ispred njih ormare i sl. (koliko mogu vidjeti s ulice).

Molim vaše savjete. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zamoli ih da maknu sve čime su zamračili stubište. naravno, ne moraš reći razlog, a ako baš želiš, reci da se ne osjećaš ugodno u tako mračnom prostoru, ili nešto što ti padne napamet. nemaju nikakvo pravo to učiniti.

ako ne žele, slobodno ih sam makni.

oni su samim činom izazvali napetu situaciju.

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

probat ću ih zamoliti ali sumnjam da će to imati nekog efekta.

sami ne možemo ukloniti to s lođe, jer su to njihove lođe i imaju ulaz samo iz njihovog stana.

a ormare su naručili po mjeri od zida do zida i skroz do plafona. to se niti ne može nikud pomaknut.

zapravo me zanima postoji li kakav zakon na koji se mi, ostali stanari, možemo pozvati i tražiti ih da uklone ormare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija