Jump to content

Digitalni potpis u banci


dreaddelic

Preporučene objave

Zanima me dali je digitalni potpis u banci legitiman, tj. dali ja mogu tražiti da se potpišem na papir a ne digitalnim putem.

 

Jer u banci ti daju onu spravicu i kažu potpiši, ali apsolutno nigdje ne možete vidjeti što to točno potpisujete, a imao sam loših iskustava sa konkretno Zagrebačkom bankom, uglavnom prevare vas gdje god mogu.

 

Pa sada me zanima dali se može zaobići taj digitalni potpis..

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Elektronički potpis u banci jest legitiman i sukladan Zakonu o elektroničkom potpisu.

 

U poslovnicama Zagrebačke banke jest slučaj da stranka ne vidi što potpisuje i da su službenici banke toga svjesni.

 

Primjerice meni se dogodilo da sam uplaćivao novac na jedan studentski račun i naglasio broj računa, a službenica banke taj iznos uplatila na moj tekući račun, a ja nisam vidio što potpisujem, pa sam za par dana opet morao u banku u red. Sreća da ta službenica banke tada nije bila u smjeni.

 

Jedini tko kontrolira rad banaka je Hrvatska narodna banka i upit morate postaviti njima.

 

Jednom sam sa njima kontaktirao u vezi uplaćivanja porodiljnih naknada isključivo na račun HPB-a (taj rat protiv Golijata sam dobio), kojom prilikom sam na svojoj koži saznao da su u HNB izrazito bezobrazni i osorni, treba kontaktirati isključivo pisanim putem i to sa povratnicom te tražiti pisani odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija