Jump to content

Dosmrtno uzdrzavanje - Sto je porebno


TomislavDZ

Preporučene objave

Postovani, ja sam unuk svojega djeda. Zanima me mogu li ja kao njegov unuk s dedom potpisati ugovor o Dosmrtnom uzdrzavanju i kako mogu najjeftinije proci sto se tice troskova jer losije stojim financijski. Trebam li svjedoke i dali je potrebno da oporuka bude ovjerena kod biljeznika. To mi je sve spansko selo. Zanima me dali mogu dok je deda ziv, svu imovinu prepisati da bude 100% moja, tako da budem siguran. Sto treba napisati u ugovoru. Molim Vas da mi pomognete . Hvala. Placam li kakav porez nakon prijenosa imovine na sebe za vrijeme dok je deda ziv. I sam deda je rekao da bi on isto htio da se to napise. Sto sve moram navesti u takav ugovor i dali je on jaci od oporuke. Hvala Unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

TomislavDZ je napisao:

Postovani, ja sam unuk svojega djeda. Zanima me mogu li ja kao njegov unuk s dedom potpisati ugovor o Dosmrtnom uzdrzavanju i kako mogu najjeftinije proci sto se tice troskova jer losije stojim financijski. Trebam li svjedoke i dali je potrebno da oporuka bude ovjerena kod biljeznika. To mi je sve spansko selo. Zanima me dali mogu dok je deda ziv, svu imovinu prepisati da bude 100% moja, tako da budem siguran. Sto treba napisati u ugovoru. Molim Vas da mi pomognete . Hvala. Placam li kakav porez nakon prijenosa imovine na sebe za vrijeme dok je deda ziv. I sam deda je rekao da bi on isto htio da se to napise. Sto sve moram navesti u takav ugovor i dali je on jaci od oporuke. Hvala Unaprijed...

 

Naravno da možeš!

 

Budući da imaš više tema, molim te kontaktiraj me na privatni mail!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dosmrtno- odete sa djedom kod javnog biljeznika i tamo potpisete ugovor o dosmrtnom. vazno je da za sve navedeno sto djed posjeduje ima vlasnicki list. ja sam za vrijednost nekretnine od 200.000kn platila oko 2500kn troskova.

no, raspitajte se o ugovoru o darovanju za svaki slucaj...

 

oporuka je najjeftinija opcija ocito, ako nemate konkurenciju koja bi mogla djedu uvalit na potpisivanje novu oporuku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija