Jump to content

Zakon iz Hzmo članak 59.


zaba323

Preporučene objave

Dali mi netko može reći na što tj. na kakvu naknadu se odnosi ovaj zakon iz HMZO?

 

Članak 59.

Osiguranik ima pravo na naknadu od dana nastanka tjelesnog oštećenja ako je zahtjev za ostvarivanje prava podnesen u roku od šest mjeseci od dana nastanka tjelesnog oštećenja. Ako je zahtjev podnesen nakon isteka navedenog roka, osiguranik ima pravo na naknadu od prvoga dana idućega mjeseca nakon podnošenja zahtjeva i za šest mjeseci unatrag.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaba323 je napisao:

Dali mi netko može reći na što tj. na kakvu naknadu se odnosi ovaj zakon iz HMZO?

 

Članak 59.

Osiguranik ima pravo na naknadu od dana nastanka tjelesnog oštećenja ako je zahtjev za ostvarivanje prava podnesen u roku od šest mjeseci od dana nastanka tjelesnog oštećenja. Ako je zahtjev podnesen nakon isteka navedenog roka, osiguranik ima pravo na naknadu od prvoga dana idućega mjeseca nakon podnošenja zahtjeva i za šest mjeseci unatrag.

 

Hvala

 

Poštovani!

 

Sve jasno ko dan samo malo razbirajte i nađite sebe u kojoj ste fazi realizacije. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pronašao sam ja sebe u tome, samo me zanima o kakvoj je tu vrsti naknade riječ dali se radi o invalidnini ili o čemu i dal se odnosi i na invalidninu za HRVI..

 

I ujedno me zanima od kada ide razlika mirovine pošto sam dobio opću nesposobnost, a dosad sam bio u 6.a mirovini.. dali je od datuma podnošenja zahtjeva ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija