Jump to content

Pravo na dječiji doplatak


dobricamala

Preporučene objave

Poštovani

Molim Vas za savjet i pomoć

Moje ime je S.I rođena 19.09.1983.godine sa teškim zdravstvenim problemima i 80%sam invalid ,moji roditelji su ostvarivali pravo na dječiji doplatak za mene od 2003 do sada iako su i prije podnosili zahtjev za djete s težim tjelesnim oštećenjima no bili su odbijeni.kako mi prije nisu odobrili tj nadležne službe nisu htjele me poslati na vještačenje da se utvrdi postotak invalidnosti pa sam tek 2003 dobila rješenje Mirovinskog u kojem stoji da sam 80% invalid i od tada su ostvarivali pravo na dječiji doplatak ostvarivao pravo na veću svotu dječijeg doplatka

 

Kako u Ustavu Republike Hrvatske stoji da su svi njeni građani jednaki pred zakonom i Ustavom a ovim zakonom se krše ustavna načela jer stoji

 

Korisnicima koji su pravo na doplatak ostvarili za djecu s težim oštećenjem zdravlja do 31. prosinca 2001., to pravo pripada i nakon navršene 27. godine života djeteta, do donošenja posebnog propisa o pravima osoba s invaliditetom. "

 

Dakle,dijete- ,ja, gubmi to pravo jer ga nije ostvarilo do 2001 a iako je imalo isti invaliditet i nije samo krivo za isti..A zahtjev za dječiji doplatak za dijete sa težim tjelesnim oštećenjima podnosili smo od i 1998 i dobivao negativno rješenje pa Vas molim da mi pojasnite zašto se tek ja smatram invalidom tek 2003 a to je i od prije bilo a sada 2011 nije više djete sa težim zdravstvenim problemima iako i dalje imam iste probleme i invaliditet..Molim Vas dakle da mi pojasnite što mi je činiti jer nisam sposobna za samostalan rad niti za ostvarivanje prihoda i potrebna mi je stalna pomoć a nije dovoljno što me život kaznio nego trebaju i neumoljive društvene institucije.Umjesto da se pomogne samo nam se odmaže.Poštovani ,zanima me postoji li mogućnost da se žalim ili pokrenem sudski postupak jer tih 833 kn prihodi koji moja obitelj ostvaruje i jako su mi potrebni..Ispričavam se ako Vas gnhjavim ali po nekim pravilima i načelima smatram da nije pravedno jer od 1998 moji roditelji zajedno sa mnom su se natezali sa Mirovinskim da me pošalju na kategorizaciju a sada mi se opet ukidaju prava jer institucije ne rade kako spada.Molim Vas ako mi možete napisati Vaše mišljenje i savjetovati me što da učinim jer "teta u mirovinskom"ne radi..

_________________

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija