Jump to content

Razliciti iznosi isplacenih porodiljnih naknada!! Zasto?


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Ja sam na porodiljnom od 1.12.2005. i u sijecnju sam dobila 4.250 Kn porodiljnog jer mi je placa bila nesto veca od tog maximalnog iznosa. U veljaci sam za sijecanj dobila 4.090 Kn a sada u ozujku za veljacu 3.770 Kn.

 

Pokušavam pronaći neku logiku i jedino mi pada da sam dobila manje jer je bilo manje radnih dana po kalendaru, a opet s druge strane kod poslodavca sam uvijek imala istu placu bez obzira na radne dane.

 

Evo ako ima neko da zna o čemu se radi bila bi zahvalna da se javi prije nego pocnem zvati po ministarstvima i zavodima.

 

Jelena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste za mjesec siječanj dobili naknadu plaće u iznosu od 4.250,00 kuna, a to je ujedno i najviša naknada za rodiljni dopust, onda takovu naknadu trebate dobiti i za ostale mjesece i to sve do 6 mjeseci života djeteta. Nema razloga za umanjenje rodiljne naknade, jer se ista naknada isplaćuje u nepromijenjom iznosu. Provjerite kod nadležne službe HZZO-e, možda imate kakvu ovrhu za kredite ili nešto slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu ste kada kažete da su iznosi različiti jer je bilo manje radnih dana po kalendaru.

I sama sam nedavno bila na porodnom dopustu te postavila ovo pitanje u dvije različite ispostave HZZO.

Ne znam samo kako ste kod poslodavca uvijek imali istu plaću bez obzira na radne dane.

Imate plaću ugovorenu u fiksnom iznosu, pa Vam je jednaka za npr. veljaču (koja broji najmanje radnih dana), kao i za ožujak (koji broji najviše radnih dana)?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija