Jump to content

produzenje njege za dijete


3xD

Preporučene objave

Molila bi vas odgovore na nekoliko pitanja>

1. Koji zakoni , pravilnici i sl.reguliraju pitanja produzenja njege za dijete s tezim ostecenjem zdravlja ili SRV za isto?

2. Kakve su mi sanse za produljenje buduci da mi dijete u travnju puni 3 godine (komisija bi trebala biti malo prije toga), a trazimo produljenje radi uzimanja lijekova koji imaju imunosupresivno djelovanje i alergiju na kravlje mlijeko i jaja?

Svako iskustvo i pomoc dobro su dosli i hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/340326.html

 

ovdje ti se nalaze nove izmjene zakona (112. sjednica vlade,2. točka dnevnog reda) http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/2011/112_sjednica_vlade_republike_hrvatske

 

 

malo prouči i vidi dali ti to pomaže dok ti netko s sličnim iskustvom ne odgovori.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

3xD je napisao:

Molila bi vas odgovore na nekoliko pitanja>

1. Koji zakoni , pravilnici i sl.reguliraju pitanja produzenja njege za dijete s tezim ostecenjem zdravlja ili SRV za isto?

2. Kakve su mi sanse za produljenje buduci da mi dijete u travnju puni 3 godine (komisija bi trebala biti malo prije toga), a trazimo produljenje radi uzimanja lijekova koji imaju imunosupresivno djelovanje i alergiju na kravlje mlijeko i jaja?

Svako iskustvo i pomoc dobro su dosli i hvala!

 

Za donošenje odluke o korištenju tog prava potrebno je provesti stručno medicinsko vještačenje, ono što nazivaš "komisijom", tak da svako prejudiciranje odluke koja se temelji na nečem o čemu ništa neznamo a što je u sferi medicine ne možemo ni komentirati.

 

Nisu ovdje bitni ni pravilnici ni zakoni već stvarno činjenično stanje i procjena medicinske struke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep pozdrav,

i ja sam od nedavno odlukom liječ.komisije dobila rješenje za SRV zbog teškog zdrastvenog stanja djeteta,no ovim novim zakonom izostavili su pravilnike o zaštiti roditelja od noćnog i prekovremenog rada što je apsurdno ,jer dijete zahtjeva njegu i noću, a ne samo danju.

Od medicinske struke sam dobila preporuku da ne bi smjela radit noćne smjene ,no po zakonu to nije nigdje navedeno pa poslodavac smatra da moram odradit i noćne smjene :-?

Kako se zakoni mjenjaju svako malo, nadam se da će se tu nešto promjeniti ,ali za to se moramo izboriti mi sami kao roditelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija