Jump to content

Prodaja rasute hrane za kućne ljubimce - problem


skalar-pet

Preporučene objave

Poštovani forumaši-pravnici

Imam trgovinu za kućne ljubimce u kojoj se prodaje i hrana za pse i mačke.

Do sada smo tu hranu smjeli prodavati i u rasutom stanju tj. Refuzi, a ne samo u originalnom pakovanju.

Nedavno nas je posjetila veterinarska inspekcija i obavijestila o skoroj zabrani prodaje refuzo hrane za pse i mačke.Ponudili su nam opciju prepakiravanja hrane uz korištenje deklaracije . Zadovoljavamo sve uvjete prostora i opreme ,ali ima jedan problem treba nam suglasnost proizvođača.

Proizvođači su strane firme najviše Američke i Kanadske i siguran sam da nam neće dat nikakvu suglasnost .

Pitanje je na osnovu kojeg zakona vet. Inspekcija me traži suglasnost stranog proizvođača . Zašto nije dovoljna suglasnost uvoznika odnosno distributera ili nekog domaćeg tijela .???

Zakon na osnovu kojega se donosi zabrana prodaje dehidrata (peletirane hrane za pse i mačke ) u rasutom stanju je:

 

Pravilnik o stavljanju na tržište krmiva i krmnih smjesa 1,2 –važeći tekst ,NN br. 112/2008

Ovaj pravilnik pun je “rupa“ .

Članak 8.

3) Krmne smjese mogu se stavljati na tržište u rasutom stanju ili ne zatvorenoj ambalaži odnosno nezapečaćenoj ambalaži u slučajevima kada se :

e)dostavljaju krajnjem korisniku krmnih smjesa u količini manjoj od 50 kg mase ,a krmna smjesa je i izuzeta iz ambalaže koja je prije otvaranja udovoljavala odredbama članka 3 ovog pravilnika.

4) Krmne smjese mogu se stavljati na tržište u rasutom stanju i/ili nezatvorenim posudama ali ne i u nezatvorenim vrećama u slučajevima:

c)paletirane hrane za životinje.

Moze li mi neko objasnit ovaj članak 8. Posebno me zanima tumačenje ovih nezatvorenih posuda .

Znači li to da mogu hranu iz vreće pretrest u kantu(ne zatvorenu posudu) i prodavat u rasutom stanju –refuzi?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Lp

Alen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija