Jump to content

bračna stečevina


ALMA13

Preporučene objave

Molim za pomoć!!!

Prije braka bivši muž mi je kupio teren sa započetom gradnjom nakon toga smo se vjenčali i u braku napravili kuću.I rastali se.Htjela sam mirnim putem rješiti pola kuće njemu pola meni kao i pola sa računa sa kojega nisam uzela ništa ali on to nije htio tvrdi da je SVE NJEGOVO.

Nakon rastave došla sam u kuću te zamolila bivšeg i njegovu ljubavnicu da apuste kuću i odtada sam hvala bogu u kući.Plaćam sve režije brinem za kuću i okoliš ali me je tužio:

1.STEČENO BEZ OSNOVE (da sam kuću stekla bez osnove)

2.ZA SMETANJE POSJEDA (nikada nije bio prijavljen u ovoj kući ni prebivalište ni boravište već na nekoj drugoj adresi)

Napominjem da je pun ko brod...zar je pravda samo za one s puno novaca???Molim za pomoć...Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste kuću nastavili graditi u brtaku, i to zajednickom kasom, odnosno od novca koji potječe od rada itd., dakle ne od nekog novca koji je potekao od npr. nasljedstva, prodaje neke nasljedene imovine i sl, imate pravo na polovicu (odnosno dio, ovisno o stanju kuće prije zajednice, no u tužbi ćete navesti pola) svega stečenog u tom braku. ugrubo.

 

na nekretinama, pokretninama, svega stečenog za vrijeme trajanja zajednice, od imovine koja nije njegova vlastita.

 

ja vam preporucam dobrog odvjetnika i tražite sve što vas pripada, kad se već ne želi dogovoriti, onda tražite sve što ste stekli za vrijeme trajanja bračne zajednice, pa do žlice kad tako moram reći.

postupci utvrđenja bračne stečevine su dugotrajni i mučni, pogotovo kad se sve do najmanje sitnice djeli.

pa ako je vas muz pametan nagodit ćete se.

 

uzmite odvj. tužite ga za utvrđenje bračne stečevine i tražite od suda da donese privremenu mjeru, da mu se zabrani raspolaganje s novcima na tom "zajedničkom" racunu. i ako ima još kakvu.

 

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

samotnjak je napisao:

ako u bračnu stečevinu ulazi samo namještaj npr. kuhinja. uvođenje centralnog grijanja i sve je to zajednički korišteno 10 -tak godina.Ukoliko želim vratiti uložen novac kako se računa vrijednost tih stvari?( koliko je kuhinja vrijedila kad je kupljena ili sada?)

 

imam isto pitanje pa mlim odgovor ako netko zna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija