Jump to content

zaštičeni račun


marijazora

Preporučene objave

Kčerki je blokiran račun u banci.Prima samo dječji dod. i pomoč od grada.Preko FINe je otvoren novi zaš.račun.Za taj račun se ne dobije kartica,novac se diže isključivo u banci i to osobno uz predočenje osobne.Ima li to smisla?Znači odmah si obilježen.Punomoč se isto ne može napraviti,znači ako si bolestan ili nisi u mogučnosti doči do banke,kad radi,ništa od novaca.Dalje smo od grada inajčešče ja dižem novac na bankomatu.Ali ništa više od toga.Subotom i nedjeljom isto ništa,samo onda kad banka radi,a ne radi cijeli dan.Ima li itko saznanja kako je u drugim bankama.Ovo je PBZ.Poštovanje i hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marijazora je napisao:

Kčerki je blokiran račun u banci.Prima samo dječji dod. i pomoč od grada.Preko FINe je otvoren novi zaš.račun.Za taj račun se ne dobije kartica,novac se diže isključivo u banci i to osobno uz predočenje osobne.Ima li to smisla?Znači odmah si obilježen.Punomoč se isto ne može napraviti,znači ako si bolestan ili nisi u mogučnosti doči do banke,kad radi,ništa od novaca.Dalje smo od grada inajčešče ja dižem novac na bankomatu.Ali ništa više od toga.Subotom i nedjeljom isto ništa,samo onda kad banka radi,a ne radi cijeli dan.Ima li itko saznanja kako je u drugim bankama.Ovo je PBZ.Poštovanje i hvala!

 

Nažalost tako je i u ostalim bankama i dobro je što imate otvoren novi zaš.račun,inače ne bi dobili niti lipe.

 

Gore ste napisali da prima samo dječji dod.( osobno smatram da se radi o dodatku na 3 dijete i više do 3 god.starosti) ili se radi o dječjem doplatku?

 

Vidite u Zakonu o ovršnom postupku koja su zaštičena primanja.

 

Bit će tako stalno do namirenja tražbine,a možda u međuvremenu stigne još koje potraživanje.

Nažalost svaki mjesec morat će te kao vlasnik računa u banku jer Vam je račun blokiran do namirenja tražbine.

 

Mislim da će Vam FINA zaračunat najmanje 100-120 kn otvaranje novog računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o dj.doplatku na dvoje djece i pomoči od grada.Račun je blokiran radi 115kn.TVpretplate.Na kučnu adresu nije ništa došlo o ovršnom postupku.Dobro,otvoren je drugi zaš.račun,ali me smeta i ponižava to šta se ne može dobiti kartica za taj račun.Novac se može podiči uz predočenje osobne i to samo u PBZ Crikvenica,osobno.Znači odmah si obilježen i imam osječaj da te tretiraju kao nikogoviča.Neki su napravili i puno više dugova i još drugih stvari,pa nikom ništa.Mi smo par kil.od grada i mora se koristiti auto do banke.Petnaest dana u mjesecu se nema za gorivo i kako onda uskladiti radno vrijeme banke(jedan dan u jutro,drugi za polne),škole za klince i sve ostalo.Možda nisam u pravu,ali me to strašno smeta i ponižava kao osobu.Jedva čekaš da to dođe na račun i da kupiš hranu i malo goriva.Od strane FINe je sve u redu,osoblje u Crikvenici i Rijeci je jako,jako pristojno i žele uvijek izači u susret i pomoči.telefonski ili kad se dođe kod njih.Svaka čast i hvala svima u FINi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija