Jump to content

prometni prekršaj-mogućnost smanjenja kazne


ban4074

Preporučene objave

dobio sam riješenje za prometni prekršaj u kojem sam vozeći sa 1,48 promila prošao kroz crveno svijetlo.

Kazna mi je 3000 kn ( 1000 kn za crveno svijetlo i 2000 za vožnju i pijanom stanju) i 3 mjeseca bez vozačke.

s obzirom da mi je ovo prvi prometni prekršaj mogu li tražiti smanjenje kazne bilou financijskom ili u vremenskom dijelu.

Nemam namjeru negirati počinjenje kazne nego tražiti smanjenje kazne

 

molim odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2.000 kuna je minimalna kazna za tu količinu alkohola, stativa do prave kazne od 5.000 kuna.

 

1.000 kuna je kazna ako se prođe kroz crveno na pješačkom prijelazu upravljanom prometnim svjetlima.

 

Pisati prigovor u kojem izričito priznati prekršaj bez ikakve dvoumice.

 

Priložiti potvrde o lošem imovinskom stanju i to potvrdu iz porezne i platnu listu ili potvrdu o nezaposlenosti ili školovanju i tražiti manju kaznu koju sud ima ovlast znatno smanjiti u vanraspravnom postupku.

 

Tražiti i oslobađanje od plaćanja troškova postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krediti su vaša stvar, broje se samo prihodi ne rashodi.

 

Može na rate, sve se dogovori sa referentom za izvršavanje kazne, a može i bez njega.

 

Jadnostavno u idućih 6 mjeseci sakupiti 3.000 kuna, platiti i čuvati uplatnicu u slučaju ovrhe porezne ili zatvorske kazne, jer ta potvrda om plaćenoj kazni obustavlja ovrhe i prisilno dovođenje.

 

Sve se može, samo treba preispitati prioritete u životu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija