Jump to content

otkaz police životnog osiguranja


soraya

Preporučene objave

izvinjavam se ako je tema na krivom mjestu, neznam kamo bi je stavila

 

naime htjela bi otkazati policu životnog osiguranja koju sam sklopila prošle godine. Ne mogu ju više plaćati i htjela bi da se poništi jer mi svaki mjesec obračunavaju zatezne kamate na neplaćene rate. DSali se to može napraviti, kako da to napravim , šta da napišem u izjavi?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, životno osiguranje je dobrovoljno osiguranje i sklapa se čsto na duže vrijeme.Nije moguće da vam bilo tko obračuna zatezne kamate za kašnjenje u plaćanju premije životnog.To provjerite jer sigurno niste u pravu.

Drugo, polica će sama od sebe biti stornirana kad se spoje tri neplaćene rate tako da ne trebate ništa poduzimati.

Treće,novci koje ste uplatili propast će vam jer nije proteklo dovoljno vremena od početka ( dvije ili tri godine)i polica nema tzv. "otkupnu vrijednost".

 

Ipak, treba vidjeti možee li negdje ipak odvojiti makar dio novca do boljih vremena.Npr. ao vam je rata 300 kn, a vi bar uplaćujete po 100 kn kako bi vam polica bila "aktivna".A jednog dana ćete biti sretni zbog toga.

Svake godine ste starji i veći rizik za osiguranje i za iste novce dobivate manje novca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

poštovani pravni znanci. Pri dizanju stambenog kredita ugovorio sam riziko policu osiguranja života i platio odjednom premiju cca 1.000 EUR-a. Kako je kredit zatvoren i polica mi praktički ne treba zanima me da li postoji instrument po kojem bi mogao raskinuti policu i dobiti nešto od uplaćene premije nazad obzirom da ne želim više biti osiguran za slučaj vlastite smrti, a cijelu premiju sam platio.

 

hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija