Jump to content

Zdravlje i posao - molim pomoć


Tilzit

Preporučene objave

Što je moguće kraće....

Od 1999 postoji kod mene sumnja na bolest koja se zove mišićna distrofija. Simptomi su uglavnom bili blagi i podnošljivi. Godine 2005 u RH još nije bilo genetskih testova koji potvrđuju bolest, a zbog greške u evidenciji na mom uzorku krvi koji je u tu svrhu bio pohranjen nije provedeno testiranje. Zbog napredujućih simptoma otišla sam liječniku koji je proveo testiranje i dokazao MD.

Sad dolazi zanimljiv dio. Radi liječenja i terapije potrebno je otiči u HZMO i podnjet zahtjev za tjelesno oštećenje, što sam ja napravila i dobila 100%. Odnijela sam sve to poslodavcu (plaća se manji porez na osnovu invaliditeta itd.) i dogovorila s njim nove uvjete rada i sve pet. A onda me je liječnik opće prakse poslao na ocjenu radne sposobnosti (zato jer to navodno treba) ali ja ne želim u mirovinu. Htjela bi ostati raditi.

I sad je moje pitanje: da li mene nekakva birokracija može poslat u penziju? Ili mi nekako zagorčavat život...?

Znam da je to većini van pameti (gle budalu, neće u mirovinu) ali ja se osjećam dovoljno spremnom za rad...

 

I još jedno pitanje: poslodavac mi je radi otežane pokretljivosti pristao dati auto na uporabu. Da li se za taj auto iako nije u mom formalnom vlasništvu može nekako urediti da mogu koristiti parking za invalide i neplaćanje cestarine?

I da li se može kupiti sa svim povlasticama koje ja mogu ostvariti iako kažem nije moje vlasništvo?

Ako mi možete pomoći, molim lijepo...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

I sad je moje pitanje: da li mene nekakva birokracija može poslat u penziju? Ili mi nekako zagorčavat život...?

Znam da je to većini van pameti (gle budalu, neće u mirovinu) ali ja se osjećam dovoljno spremnom za rad...

 

 

Može. Radi se o ocjeni nadležnog tijela je li netko sposoban za rad ili nije i to nikakve veze nema sa bilo kakvim zagorčavanjem života već se radi o tome da li netko može prema svojim osobnim svojstvima obavljati nešto u radnom procesu ili ne može, prvenstveno zbog zaštite kako pacijenta, radnika tako i poslodavca, bez obzira na želje koje su u vašem slučaju za svaku pohvalu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru.

 

Radi se o sljedećem: Dugo sam se školovala, sad sam negdje u naponu snage (imam iskustva, a još nisam sklerozna :-D )pa mislim da bi mogla potegnut još određeno vrijeme.

Neurolog se slaže i napisao je kako uz uvjete koje mi je ponudio poslodavac (skraćeno radno vrijeme i opseg posla) mogu još pokušati. Nisam sigurna kako se to pravno može urediti, ali navodno postoji i neka novčana naknada za prilagođavanje radnog mjesta i slično.

Veliki je to šok. Odjednom se prometneš u invalida a da ti nije jasno kako se to dogodilo.

Evo sljedeći tjedan je komisija pa ćemo vidjet...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija