Jump to content

DSI u lipnju 2011.


Lana28

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

Eto mene opet :)

Ukrato da kažem..ja sam bio polagat DSI 28.05. prošao sam 6 predmeta i predmet ZUP, ZUS i Uredsko me rušila na dijelu Uredskog jer sam rekao "Taksna marka" umjesto državnog biljega i da je 80 kn najveća svota, a zapravo je 100..tako da sad čekam poziv za popravni u lipnju samo u dijelu Uredskog poslovanja.

Eto, moji dojmovi su ovakvi, ispiti uopće nisu ni malo teški, samo ipak, nešto trebate znat da biste prošli, može se i muljat i sve, ali malo se mora i znat :)

Gospođa koja vodi po kancelarijama, odnosno tajnica, super žena, objasni lijepo sve, kaže tko je kakav, tko pušta tko ne pušta, sve u svemu kako sam mislio da će bit, oduševljen sam :)

i nemojte učit sve u detalje, recimo u predmetima gdje postoje načela, nigdje vas neće tražit da objasnite što znači koje načelo, samo ih nabrojite i tako učite.

Eto to bi bilo to ukratko, i jedva čekam da se vratim i vidim moju ekipu ponavljača :D ljudi su zakon, i samo komunicirajte sa ostalima, bit će vam puno lakše i nimalo stresno sve zajedno :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo i ja sam polagao DSI 28.05, položio sam sve predmete.

Bitno je naglasiti da taj stručni ispit nije nikakav problem položiti, ako ste se imalo potrudili.

Ja sam polagao kao dip.iur, posebni dio lokalna samouprava.

Ušli smo u 8:30 u ministarstvo gdje su nas 50-tak podijelili u 5 grupa.

Prvo smo pisali pismeni dio ispita, čini mi se da sam za nekih 10-tak min. bio gotov s pisanjem. Vremena imate dovoljno, bar sat vremena. Nakon pismenog dijela odgovarate usmeno, to je još 5 min, uglavnom nešto u vezi toga što ste pisali.

Ako netko polaže taj dio evo koja su mi pitanja bila:

 

1. Sazovite sjednicu GV-a s dnevnim redom po izboru

2. Kojim aktom je uređena mjesna samouprava i kako je to riješeno u vašoj jedinici

3. Kako bi poslali neki opći akt na nadzor.

 

Uglavnom, posebni dio ne bi trebalo posebno učiti jer je to ono što inače radite na poslu pa vam je jasno i tu će te se lako snaći jer možete koristiti svu literaturu, pa sebi kopirajte što više aktova. Više se treba skoncentrirati na opći dio.

Ispitivači su, barem meni, bili nevjerovatno ljubazni.

Iako je bilo njih koji su padali, ako se potrudite možete sve odjednom položiti. Dovoljno je mjesec dana po 3-4h da baš dobro odgovorite i da budete sigurni u prolaz.

Moguće je i sa dvostruko manje vremena se pripremiti, ali onda zbog opširnosti literature vjerovatno nećete moći sve proći.

Eto, sretno svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

u svakom slucaju bit ce gusto. nakon sto sam sve skupa dva puta temeljito prosla jos uvijek imam blagi osjecaj kako nista ne znam. kako se ispit polako blizi sve skupa mi se cini kao najgora nocna mora. javit cu vam svakako ishod i svoja iskustva.

inace Liiy_2011 i ja sam cekala tri i pol mjeseca.

a sad ponovno ponavljanje :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

seonica je napisao:

Pozdrav,

 

ja bih trebala položiti ispit do kraja godine, knjigu već po malo čitam, ali nemam nikakvu skriptu za opći dio, ako netko ima neka mi pošalje na mail ljubica.radosjurcevic@gmail.com

 

 

Unaprijed zahvaljujem

 

imas skriptu stavljenu pod temom dsi u svibnju. stavila ju je m1005m.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ljudi javljam iskustva sa danasnjeg roka (2.7.) Ispit uspjesno polozen. Ispitivaci su genijalni, traze stvarno osnove i pocnete pricati, ako zapnete oni potpitanjima vas navedu na odgovore. Ono sto je stvarno lijepo da uvijek pohvale kad tocno odgovorite, naravno da im nije u cilju rusiti vas, ali osnove iz svega naucite. Pitanja su manje vise ista ona koja se vrte po forumu, tak da ak to prodjete prolaz vam je zagarantiran. Ako jos netko ima bilo kakvih ptanja, ljudi slobodno pitajte.

I naravno sretno svima koji ucite, zelim vam da prodjete to od prve!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok svima,

 

Registrirala sam se samo da napišem svoje iskustvo sa stručnog ispita.

 

Sad kad je prošlo mislim da sam previše razbijala glavu oko svega.

 

Ispitivači traže samo osnovno, ako ne ponekad čak i manje od tog. I oni su ljudi i znaju da je to jednostavno puno gradiva za naučit uz posao, obitelj, djecu .... i da se to nama jednostavno sve zbrčka u glavi...

Zaboravite one priče da je netko pao samo zato što nije znao da koza na grbu ima crvene papke i rogove. To su priče za malu djecu.

 

U mojoj grupi su ljudi prolazili a da nisu znali niti nabrojat tijela države uprave (nabrojat ne objasnit)

 

 

Ugavnom, moglo se govorit svojim riječima i objašnjavat.

A pitanja su sva koja kruže forumom, pa ih ne bi sad nabrajala.

 

Eh i još jedna napomena ZUP- obavezno naučit sastavne dijelove rješenja. To im je jako bitno.

 

Živili,

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima koji dijelite svoja iskustva sa nama koje DSI tek čeka! Još jednom molim, pošto mi nitko ne odgovara na drugoj temi, za odgovor ako netko zna kada teče rok za polaganje DSI, ako sam primljena na neodređeno uz probni rad od 6 mjeseci, a prije toga sam radila na određeno i piše da mi je prestalo vrijediti staro rješenje kada sam primljena na neodređeno?? Mislim da nakon isteka probnog rada, u roku od 6 mjeseci?? Pomozite!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lily, zar ti ne stoji u rješenju o rasporedu rok u kojem trebaš položiti DSI? I zar ne možeš pitati nekog tu gdje radiš, dobila bi provjerenu informaciju.

Po zakonu "državni službenik koji je zadovoljio na probnom radu dužan je najkasnije u roku od šest mjeseci od isteka probnog rada položiti državni stručni ispit".

Onaj dio kad si radila na određeno uopće se ne računa.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lana, jeste šest mjeseci po isteku probnog rada treba položiti DSI, a za vježbenike probni rad traje 12 mjeseci.

Znači nakon 10.08, imaš 6 mjeseci, ako nije nešto drukčije navedeno.

Kad se vježbenici primaju na određeno vrijeme onda DSI trebaju položiti prije isteka vježbeničkog staža, bar tako čitam u nekim natječajima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovako, s obzirom na to da ja dugo nisam znala razliku (točnije dok nisam počela spremat dsi) tj. nisam znala da uopće postoji neka velika razlika, ću reći dvije riječi (za neznalice i zbunjene poput mene:)

 

Prva stvar: postoji razlika između državnih službenika i službenika u jedinicama lokalne i regionalne samouprave .

 

Državni službenik- vježbenik se prima na neodređeno, redovnim postupkom i nakon isteka godine dana ima pravo izać na ispit i mora ga položit u roku 6 mjeseci.

U općinama i gradovima vježbenik se prima na određeno vrijeme 1 godina i u roku te godine mora položit dsi.

 

Državni službenici primljeni izvanrednim postupkom (znači ne traži se vježbenik već netko sa iskustvom)-probni rad traje 6 mjeseci i nakon toga u roku 6 mjeseci mora položit dsi.

Službenicima u općinama i gradovima koji se primaju na neodređeno (znači nisu vježbenici) probni rad traje 3 mjeseca a dsi moraju položit u roku godine dana od kad su primljeni na posao.

 

Ispričavam se ako sam krivo napisala...Svakako provjerit moje navode. Treba proučit zakone o državnim službenicima i namještenicima ili službenicima i namještenicima u lokalnoj

i regionalnoj samoupravi i to je to...

Živili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

mi smo prijavili DSI u kolovozu i čekamo poziv. budući da se zakoni mjenjaju dobro bi došla neka skripta novijeg datuma.

da li postoji neki popis pitanja koja se vrte?

da li netko zna da li ispitivači postavljaju pitanja ili su ista na nekakvim papirićima?

svaka pomoć je dobrodošla.

moj mail je anita.rendic@fzoeu.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija