Jump to content

Isplata odštete za dijete stradalo u prometnoj nezgodi


Sanja26KO

Preporučene objave

Prije nešto malo više od godinu dana sin (tada je imao 6.5 god) mi je stradao u prometnoj nezgodi. Vozačica ga je udarila autom na bicikli ispred dvorišta. Zadobio je prijelom bedrene kosti i helikopterom prebačen u bolnicu i bio na op više od 4 sata. Bio je u bolnici sedam dana a potom je uslijedilo liječenje, fizikalna teraprija i brojne kontrole te šest mj nakon toga ponovno op. U siječnju ove godine predali smo dokumentaciju odvjetničkome timu, međutim još nismo dobili nikakvu ponudu od osiguranja (euroherc). Zanima me da li postoji zakonski rok za davanje ponude, i ako da koliki je? Naši odvjetnici tvrde da je sve igra čekanja i da jednostavno moramo bit strpljivi. Meni je čudno da od siječnja nitko nije dao nikakvu ponudu. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo bi trebali sa liječnikom opće prakse (djetetovim ) učiniti obradu za invalidsku komisiju radi utvrđivanja invalidnosti (komisija HZMO ili CZSS).ako je završeno liječenje.

temeljem tako utvrđene invalidnosti može se tražiti naknada štete radi smanjenja životne aktivnosti .

tražiti naknadu štete zbog bolova,straha,tuđe pomoči i njege.

(Vrhovni sud RH - tarifni pravilnik za naknadu nematerijalne štete)

rok za za potraživanje naknade štete je tri godine od saznanja za štetu (rješenje za invalidnost itd.)

ako ve vozač osuđen za prometnu

tri godine od presude .

čuvajte sve račune od izdataka za liječenje.

 

ako čekate nagodbu možda dočekate i zastaru potraživanja naknade štete. sve ovisi o tome šta odvjetnik dogovori sa osiguranjem .

kontaktirajte odvjetnika .on je Vaš nalogoprimac i treba vam objasniti postupak ,obavještavati vas i postupiti po Vašem nalogu ako je isti u skladu sa zakonom.

ako vam nedaje potrebite informacije

mjenjajte odvjetnika.

potrebno im je dati ograničenu punomoć.

 

http://www.pravnadatoteka.hr/hrv/aktualno.asp?datum=20060910

 

mislim da bi u sudskom postupku dobili više nego nagodbom.

osiguranje isplaćuje štetu do visine koja je naznačena u polici osiguranja (potrebno je viditi policu)

a razliku mžete potraživati od vozača (ako bude presuđeno da je vozač kriv)

možda odlukom suda krivica bude podjeljena .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija