Jump to content

formiranje nove čestice na već postojećoj-parcelacija


VEDRANKA

Preporučene objave

Molim vas za pomoć. Već sam jednom pitala za ovu problematiku u smislu razvrgnuća sivlasničke zajenice geometrijski, gdje sam ja vlasnik 1/2, a od ostala 3 suvlasnika 2 su pokojna (nije provedena ostavinska 20 godina). Odvjetnica mi je rekla da razvrgnuće na ovaj način koji ja želim je gotovo nemoguć i da bi mi bilo jednostavnije formiranjem nove čestice na postoječoj putem dozvola za rekonstrukciju i sl. Koliko je to točno, jer objekat koji mi zajedno nasljeđujemo je dvojan i nekad su to bile dvije stambene jedinice (sada je objekat već proglašen i ruševinom ali se vide gabariti jer zidovi i krovište još postoje. Objekat nije ucrtan u kat.plan ali je upisan u knjige kao dvije kuće. Da li bi mi ovaj način bio brži , legalan i da li bi tada mogla dobiti priključak vode i struje bez neke dodatne suglasnosti ostalih sudužnika (problem je u pokojnima, problem ne stvara ovaj živući rođak). Kome bi se za to trebalo obratiti? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija