Jump to content

Da li je istina da magistri (VSS; VII/II) ne moraju polagati DSI?


anonimno

Preporučene objave

prema sadašnjem propisu (Zakon o državnim službenicima i namještenicima primjenjuje se i dalje na lokalne službenike, a pročelnik je lokalni službenik) ne postoji nikakva mogućnost da zbog znanstvenog zvanja magistra nije morao polagati ispit

moguće je (ne znam koliko staža ima dotični) da je oslobođen od obveze polaganja ispita prema Zakonu iz 1994. godine kada je to bilo moguće odnosno kada su se magistri i doktori oslobađali po sili zakona

kad se ustanoilo da je to notorna glupost, nije više predviđeno u zakonu iz 2001.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što sam gore (ispričavam se, bilo je anonimno jer se ne logiram uvijek) navela - ovo što kaže Lida odnosi se samo na državne službenike

Ako sam dobro shvatila prvi post, pitanje je za lokalnog službenika odnosno pročelnika

 

budući da se na lokalne službenike tj. na službenike upravnih odjela i službi primjenjuje Zakon iz 2001. godine, na njih se ne odnosi odredba o mogućnosti da ne polažu posebni dio ispita ako su magistri u području usko vezanom uz poslove koje obavljaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na odgovorima, iako ja nisam bila dovoljno detaljna kada sam postavljala pitanja. Radi se o procelniku jednog upravnog odjela u zupaniji. Nije zavrsio pravo (nije te struke), dakle ne radi se niti o pravosudnom ispitu, ali je magistar. Ma nesto nevjerojatno; stalno mu mijenjaju "radno mjesto", odnosno titule, i ocito time svaki put produze onaj rok u kojem osoba koja se zaposli mora u odredjenom vremenu poloziti DSI... ma..uf.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo je to sredinom 2004. godine tak da se baš konkretno i ne sjećam pitanja, al znam da sam koristio informatorov priručnik za polaganje stručnih ispita i to više za ponavljanje gradiva i zbog uredskog poslovanja, a za ostalo zakonske tekstove uz naglasak na ono što su predavači ispredavali na pripremi. Što se ZUP-a tiče, zavisi koji po redu odgovaraš, u biti ispitivač prođe cijeli ZUP tijekom ispita, tak da nema pravila, al ne idu u nekakve dubiozne detalje. Jedini problem bile su mi europske integracije, tu sam materijale skinuo s stranica ministarstva i materija mi "baš ne leži" pa sam u biti osnove naštrebao bez da sam skužio materiju. Spremao sam ispit cca mjesec dva i to mi je bilo dosta. Posebni dio imao sam iz posla kojeg svakodnevno obavljam, tak da to nije vrijedno spomena. U biti kad sve zbrojim i oduzmem, ispada da sam previše vremena potrošio na spremanje ispita, nije mi toliko trebalo, al zbog posla si je teško priuštiti nekakav nedaj bože pad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija