Jump to content

remećenje javnog reda i mira -prodavačica


prst

Preporučene objave

Imam pitanje.Imam dućan prehrambenih proizvoda u kojem između ostaloga prodajemo i pivo.Desilo nam se je već par puta da policijska ophodnja pronađe negdje osobu koja konzumira pivo na javnome mjestu (od trg.udaljenome oko 50-60m),alkotestira ga i ako ima 0,5 ili više alkohola u krvi piše kaznenu prijavu njemu i onda i osobi koja mu je prodala pivo.Prekršajna prijava je za remećenje javnog reda i mira čl.19st.1.Na sve prijave smo se žalili jer prodajom iz kioska ne možemo organoleptički utvrditi nrčiju alkoholiziranost ,a pogotovo odrediti nekom mjesto gdje bi tu pivu trebao popiti.Molim Vas za hitan odgovor jer ovi pol. obilasci počinju sličiti na maltretiranje i onemogućavanje nešega rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne dolazi policija bez poziva.

 

Onaj tko pije pivo izvan ugostiteljskog objekta vjerovatno mora negdje izvršiti nuždu.

 

Možda nekome od stanovnika to smeta i možda se on osjeća maltretiranim od strane vaše djelatnosti. Na to vjerovatno niste ni mislili.

 

Postoje zakoni, postoji sud, ako niste krivi sud vas neće kazniti, a ako pak jeste, a ponovo na protupravan način obavljate svoju djelatnost, zaslužujete ključ u bravu.

 

Zakonodavac je zabranio davanje pića pijanim osobama, nije precizirao vrstu djelatnosti, elementi prekršaja su očiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prst je napisao:

Imam pitanje.Imam dućan prehrambenih proizvoda u kojem između ostaloga prodajemo i pivo.Desilo nam se je već par puta da policijska ophodnja pronađe negdje osobu koja konzumira pivo na javnome mjestu (od trg.udaljenome oko 50-60m),alkotestira ga i ako ima 0,5 ili više alkohola u krvi piše kaznenu prijavu njemu i onda i osobi koja mu je prodala pivo.Prekršajna prijava je za remećenje javnog reda i mira čl.19st.1.Na sve prijave smo se žalili jer prodajom iz kioska ne možemo organoleptički utvrditi nrčiju alkoholiziranost ,a pogotovo odrediti nekom mjesto gdje bi tu pivu trebao popiti.Molim Vas za hitan odgovor jer ovi pol. obilasci počinju sličiti na maltretiranje i onemogućavanje nešega rada.

a kako pol. zna da je pivo kupljeno u vašoj trgovini udaljenoj 60 m a ne u velikom trgovačkom centru udaljenom 113m?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dosta-toga je napisao:

 

a kako pol. zna da je pivo kupljeno u vašoj trgovini udaljenoj 60 m a ne u velikom trgovačkom centru udaljenom 113m?

 

Treba ti malo pojasniti?

 

U kvartu se skupljaju pijanice , propalice i skitnice. Dobro, dobro, političari su smislili 'politički korektne' nazive za takve osobe, ali ostanimo kod zdravih, narodskih naziva.

 

Dakle, spomenute pijanice, propalice i skitnice dangube u kvartovskom parku, zimi se zavlače po vežama i stubištima, ispovraćaju , zapišaju i zaseru gdje stignu. Plaše i prijete djeci, žicaju lovu za cugu,djevojkama i ženama dobacuju vulgarnosti i 'reklamiraju' svoje seksualne usluge.

Razlog njihovog skupljanja u kvartu je upravo taj što u kiosk-trgovini mogu bilo kakvi i bilo kada kupiti bocu alkoholnog pića; ni kauciju ne trebaju platiti - 'zeksaju' ispred trgovine. U supermarketu to ne mogu - 'zločesti dečki' sa natpisom 'security' na ramenu 'ljubazno' ih zamole da otiđu.

 

Razumljivo je da su građani koji stanuju u kvartu nezadovoljni situacijom i zovu policiju. I upućuju da je problem u toj kiosk-trgovini.

Kada policija ne bi reagirala, kako bi to završilo? Građani kvarta osnovali bi baseball momčad:

:batina::batina::batina::batina::batina::batina:

i 'zaigrali' po glavama i koljenima pijanaca i propalica koji im maltretiraju žene i djecu.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

 

Treba ti malo pojasniti?

 

U kvartu se skupljaju pijanice , propalice i skitnice. Dobro, dobro, političari su smislili 'politički korektne' nazive za takve osobe, ali ostanimo kod zdravih, narodskih naziva.

 

Dakle, spomenute pijanice, propalice i skitnice dangube u kvartovskom parku, zimi se zavlače po vežama i stubištima, ispovraćaju , zapišaju i zaseru gdje stignu. Plaše i prijete djeci, žicaju lovu za cugu,djevojkama i ženama dobacuju vulgarnosti i 'reklamiraju' svoje seksualne usluge.

Razlog njihovog skupljanja u kvartu je upravo taj što u kiosk-trgovini mogu bilo kakvi i bilo kada kupiti bocu alkoholnog pića; ni kauciju ne trebaju platiti - 'zeksaju' ispred trgovine. U supermarketu to ne mogu - 'zločesti dečki' sa natpisom 'security' na ramenu 'ljubazno' ih zamole da otiđu.

 

Razumljivo je da su građani koji stanuju u kvartu nezadovoljni situacijom i zovu policiju. I upućuju da je problem u toj kiosk-trgovini.

Kada policija ne bi reagirala, kako bi to završilo? Građani kvarta osnovali bi baseball momčad:

:batina::batina::batina::batina::batina::batina:

i 'zaigrali' po glavama i koljenima pijanaca i propalica koji im maltretiraju žene i djecu.

:kavica:

 

U kakvom kvartu ti živiš?

Osoba kojoj je izmjereno 0,5 promila alkohola u krvi dragerom i koja je sama stajala na javnome mjestu ,te kojoj je pivo prodano uz kauciju sasvim sigurno ne odgovara opisu tvoga kvarta.

Alkoholiziranost se može utvrditi samo dragerom i vađenjem krvi ,a nikako jedna prodavačica na pogled.Mislim da već tu je kraj priče jer niti imam drager niti imam ovlasti nekoga alkotestirati pa onda odlučiti da li mu smijem prodati.

Slažem se da je pijančevanje i alkoholizam problem ,ali sa 0,5 se može voziti automobil.

Da li bi prodavač na benziskoj postaji bio kriv ako mi je natočio gorivo ,a ja poslije vozim prebrzo??(on mi je to omogućio)

Netko može trijezan kupiti veću količinu alkohola i napiti se u parku,umrijeti ,pa zar bi ja bila odgovorna?

Mislim da ipak tu ima previše moje odgovornosti,a u trenutku prodaje nisam svjesna nečije alkoholiziranosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete nekome prodati bocu konjaka, potpuno trijeznoj osobi, ali u trenutku kada on ju je htio otvoriti, dođe mu pajdo sa bocom domaće rakije i pošteno se ponapijaju.

 

Kako im ponestane rakije oni otvore onaj konjak iz vrećice u kojoj stoji račun vaše trgovine, ali eto policije i sastavi kaznu vama koji jeste prodali konjak ali vrijeme kad je kupac bio trijezan.

 

Svejedno ide kazna protiv vas, jer je takav zakon, a vi ga izvolite srušiti na ustavnom sudu ili na idućim izborima glasati protiv onog tko ga je donio (sad zbilja ne znam tko je tad bio na vlasti).

 

Sud je taj koji će ispitati svjedoke i zaista provjeriti navode iz prekršajne prijave, te presuditi da li ima dokaza protiv prodavača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija