Jump to content

Hitno - povreda prava po ZOR-u


pedala

Preporučene objave

Poštovani,

 

Zanima me ima li smisla tražiti poništenje raskida ugovora zbog povrede prava radnika iz otkaza ugovora o radu, kod Državnog inspektorata ( unutar 15 Dana?) , ili evnt. Suda obzirom DA poduzeće nema imovine niti novaca na Računu?

Ako MI niti jedna institucija NE daje Novčanu nadoknadu , nego samo štiti teoretski Po zakonu , čini MI se besmisleno ...

 

Situacija je sljedeća:

Nakon 15.g staža dobivam otkaz u d.O.o. ,Koje je u predstečajnom stanju, Kao višak radne snage - poslovno uvjetovan, u kojem je I rečenica kako niti jedna strana nema potraživanja!

 

Ja Sam bila na porodiljnom OD 2008. Do 19.5.2011. I sa 20.05.2011. Sam na bolovanju zbog njege djeteta.

Otkaz je potpisan također sa 20.05.2011.

Mislim DA imam pravo , ako ništa drugo, onda na otpremninu I DA MI se plate doprinosi koji nisu plačeni OD 2007. G.

Ima li se pravo na plačeni godišnji za prošlu I ovu godinu, te pravo na plaćeni otkazni rok ?

 

Ako se obratim stečajnom upravitelju kada se pokrene ubrzani stečajni postupak, može li on iz nekog proračuna zatražiti I izrealizirati plačanje za moja potraživanja pa neka se drugi bakču sa naplatom OD mog poslodavca..

Molim DA se vratite na pitanje s Početka ovog teksta,

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G.....,

imaš pravo na prošlogodišnji GO i na prporcionalni dio ovogodišnjeg = 4/12 x br.dana. Nije baš jkasno kaj znaći 15 godina staža - kod tog poslodavca ili ukupno?(otpremnina?). Osim toga ti si potpisala da nemaš potraživanja ....ali ja mislim da bu to stečajni sve "drukčije" uredil pa je vrlo upitno kaj buš od svojih prva ostvarila.

Najbolje bu bilo da ti potražiš drugi posel..a i "odmorila si" na teret proraćuna, ne? Treba počet malo mislit i na šljaku. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija