Jump to content

Parkiranje na privatnom posjedu


novi555

Preporučene objave

Poštovani

mene zanima kako zabraniti parkiranje automobila na privatnom dvorištu.radi se o tome:

vlasnica sam kuće u kojoj još uvijek živi bivši muž(čekamo rješenje suda o isplati uloženih sredstava,a za to vrijeme on ne želi iseliti).problem je u tome što on svako malo ima posjete prijatelja,rodbine i dr.svi dolaze automobilima i parkiraju se nasred ulaza,tako da ja nit mogu ući nit izaći iz dvorišta.pošto nismo u dobrim odnosima,kao opomenem vlasnika vozila da ga makne kako bih mogla proči,dolazi do konflikata.molim Vas da mi savjetujete na koji način mogu zabraniti parkiranje u dvorištu.što mogu učiniti?

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bivšem poslati prijedlog za sklapanje ugovora o najmu stambenog prostora .pismeno preporučeno i sa povratnicom (upisati neke druge adrese pošiljatelja)

ako odbije sklopiti ugovor

tužbom traži njegovo iseljenje i plaćanje najma od razvoda braka ili najviše do 5 godina unazad

uvečano za zakonske zatezne kamate (14%/g).

čekanje isplate za uloženo nije razlog za odbijanje iseljenja.

na ovaj način koristi stan bez osnove (osim ako nema odobrenje za nastavak života u tuđoj nekretnini)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

hvala bovu na odgovoru.ja sam već uložila tužbu za iseljenje,ali moja odvjetnica je rekla da ta tužba nastupa tek nakon što bude riješeno ovo oko isplate.moguće da me ona mulja?....koliko vidim taj će se sud još neko vrijeme vući.odvjetnica je relativno pasivna(u smislu ne dolaženja na parnice i td..).pitala sam nju za savjet,a ona mi rekla da gospodin ima pravo koristiti sve građevine na posjedu,dvorište i td...te da nemam pravo tražiti da netko od gospodinovih posjetitelja makne auto sa dvorišta.smeta me i to što ja održavam park,a posjetitelji mi uništavaju travicu i cvijeće.

g.bivši nema nikakvo rješenje da ima pravo biti u kući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mjenjaj odvjetnicu .

postupak će se otegnuti jako dugo

štoje u interesu odvjetnice.

 

prvo je od strane vlasnika nekretnine trebalo biti pozvan na sklapanje ugovora o najmu .pismeno preporučeno i sa povratnicom.

ako na pristane na najam

kuću koristi bez pravne osnove.

tužba za iseljenjem i najamnina unazad sa zakonskim kamatama.

 

kad dođu gosti od bivšeg

pozvati policiju zbog uznemiravanja (i prijetnji )

 

nekretnina je tvoje vlasništvo i imaš pravo na zaštitu.

ako posjeduješ ditafon snimaj izjave sudionika .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija