Jump to content

geodet


damir31

Preporučene objave

Kažu da po zakonu imamo pravo na besplatnu prenamjenu obradive površine u građevinsko zemljište,ali nitko tu ne spominje mjernike (geodete)koji su neophodni za razmjeru međa u građevinskom zemljištu,za izradu neophodne dokumentacije..zna li netko imamo li tu kakav popust ili nešto slično.jer izlazak geodeta stoji oko 3000-4000 tisuće kuna...ovisno o mjestu stanovanja ...hvala :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

damir31 je napisao:

Kažu da po zakonu imamo pravo na besplatnu prenamjenu obradive površine u građevinsko zemljište,ali nitko tu ne spominje mjernike (geodete)koji su neophodni za razmjeru međa u građevinskom zemljištu,za izradu neophodne dokumentacije..zna li netko imamo li tu kakav popust ili nešto slično.jer izlazak geodeta stoji oko 3000-4000 tisuće kuna...ovisno o mjestu stanovanja ...hvala :kavica:

 

imaš pravo na prenamjenu zemljišta i to besplatno , kao HR branitelj, što je jedino besplatno što dobiješ ako si HR branitelj bez statusa HRVI.

 

evo iz mog iskustva, isto sam radio parcelaciju zemljišta, platio izlazak geodeta 5000 kn i to još 2005 godine, nakon parcelacije je išla kompletna dokumetacija za kuću - sve sam platio osim prenamjene zemljišta koju sam mogao ostvariti tek nakon što sam im dostavio kopletnu dokumentaciju da ću na istom komadu zemlje raditi kuću,

 

nakon što sam riješio svu dokumetaciju prije same gradnje je na teren ponovno morao izaći geodet da okolći mjesto na zemljištu kako stoji u nacrtima za kuću a što sam također mora platiti i to 7500 kn - nakon čega su mogli započeti radovi ( uglavnom sva dokumetacija za kuću od nekih 215 kvadrata iznosila me je oko 7000 eura od čega jedino nisam platio prenamjenu zemljišta što sam kao HR branitelj bio oslobođen )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poljoprivredno zemljište koje se po prostorno uređenom planu općine NE nalazi u građevinskoj zoni, isto zamljiešte se ne može prenamjeniti iz poloprivrednog u građevinsko jer se ne nalazi u građevinskoj zoni.

 

Meni i dalje piše oranica a ne piše mi građevinsko zemljište , bez obzira što imam urednu građevinsku dozvolu, što sam izvršio prenamjenu iz poljoprivrednog u građevinsko i što se na istoj zemlji nalaze izgrađeni temelje 10 x 10 m, isto zeljište se i dalje vodi kao oranica ! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

 

 

Meni i dalje piše oranica a ne piše mi građevinsko zemljište , bez obzira što imam urednu građevinsku dozvolu, što sam izvršio prenamjenu iz poljoprivrednog u građevinsko i što se na istoj zemlji nalaze izgrađeni temelje 10 x 10 m, isto zeljište se i dalje vodi kao oranica ! :misli:

 

Stanje u z.k. se ne mijenja dok netko ne zatraži promjenu temeljem vjerodostojnog dokumenta.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija