Jump to content

Molim savjet po drugi put


bracanka10

Preporučene objave

Online

 

Poštovani,

Nakon smrti moje majke, postala sam njezin nasljednik.

 

Godine 1984 moja je majka prodala dio zemlje (1000m2) uz samo more jednom gospodinu. On joj je dao kaparu, obećao isplatu ostatka u neko dogledno vrijeme..ali isplatio nije do kraja. Majka je nedugo nakon toga poništila kupoprodajni ugovor zbog neispunjenja obaveza kupaca (za sve ovo posjedujem dokumentaciju).

Nedugo nakon smrti majke dotični gospodin mi je poslao pismo (živi u Australiji) u kojem me "ljubazno" moli da slučajno, citiram: "Ne diram tu zemlju jer je ona njegova, pošteno plaćena"...??

 

Otišla sam na gruntovnicu..i izvadila vlasnički list za istu tu parcelu(?)...poslala ga gospodinu..E, onda je on doletio čak iz Australije, došao mi kući i pokušao prodati priču kako je:"Tražio moju majku godinama, da joj isplati ostatak, ali ona je ODBILA uzeti novce"??? Napominjem kako je izuzetno teško i siromašno živjela...Ostale riječi, nakon moje reakcije, nisu bile baš ugodne...:(

 

Sutradan je po prijatelju poslao identični vlasnički list...sa svojim imenom na njemu????

 

 

Kad sam došla u gruntovnicu, rečeno mi je kako je došlo do "zabune" jer godinama imaju pararelne zemljišne knjige, kako je moj vlasnički nevažeći a njegov važeći????

 

Poslala sam papir o raskidu ugovora za tu zemlju na sud..ali,pogađate, odgovora nije bilo:(

 

Ono što Vas ovim putem molim je sljedeće. Možemo li išta napraviti da se ova zemlja ako ne vrati meni, onda barem isplati do kraja?

Naime sa današnjim danom, još uvijek oboje stojimo kao vlasnici u zemljišniku.

 

Napominjem kako se radi o Sudu u Supetru, za kojeg je poznato kako su godinama "muljali" sa zemljištima..

 

Posjedujem svu potrebnu papirologiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa s obzirom da je ugovor sklopljen 1984 mislim da je tu nastupila zastara potraživanja prema općem zastarnom roku koji je 5 godina a i ako gledamo zastaru za ugovore o prometu roba i usluga također je nastupila zastara potraživanja jer je tamo rok od 3 godine.

 

za ostalo ne znam, nemam toliko iskustva da pišem o malverzacijama u gruntovnicama i sličnome....mislim da bi to neki iskusniji kolega trebao odgovoriti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odina stranicu USKOKA

prijavi mito i korupciju u dotičnoj gruntovnici

ako imaš dokaz da zemlja nije isplaćena .

poslati im copiju zadnjeg vlasničkog lista.

ili u gruntovnici traži uvid u predmet i copiju ugovora

kojim je upisano vlasništvo.

 

čudno

dok je bio u australiji postojala je jedna gruntovna knjiga

kad se pojavio(sa lovom )stvorila se i paralelna knjiga .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija