Jump to content

Prijepis imovine prilikom nasljeđivanja


Zermix

Preporučene objave

Molim informacije oko navedenog slučaja:

 

Osoba B nasljedila je od osobe A nekretnine ( zemljište),ali za života nije izvršila prijepis u zemljišnim knjigama. Osoba C nasljedila je osobu B i želi se upisasti kao vlasnik nekretnina. Pitanje je da li osoba C mora najprije napraviti prijepis nekretnina s osobe A na osobu B (i prilikom toga platiti porez za prijepis), pa tek nakon toga izvršiti prijepis s osobe B na osobu C ( i opet platiti porez za prijepis )ili se može odmah izvršiti prijepis na osobu C i izbjeći dvostruko operezivanje ?

 

Hvala na informacijama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niti u jednom slučaju nije prvi nasljedni red.

A - daljnji rođak C - unuk

 

No ne razumijem to sa sudskim pristojbama i prvim nasljdnim redom. Iz vlastitog iskustva znam da sam za imovinu koju sam nasljedio od roditelja u redovnom ostavinskom postupku u kojem nije bilo apsolutno nikakvih komlikacija platio prilično visoku svotu novca pa mi više ništa nije jasno? Kako se to zove ? (Znam da sam to platio na ime državnog proračuna ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Platili ste ili sudske pristojbe na ime troška provođenja ostavinskog postupka. Ili ste platili javnobilježničku nagradu na ime provođenja ostavinskog postupka ako je javni bilježnik vodio postupak.

 

Porez na nasljedstvo ne plaćaju potomci (djeca, unuci, praunuci..) i bračni drug.

Tako da sigurno nakon ostavine iza roditelja niste platili porez.

Braća, sestre i nećaci plaćaju porez na nasljedstvo.

 

Svi plaćaju troškove provođenja ostavinskog postupka.

To nema nikakve veze sa kompliciranošću slučaja ili bilo čega drugog.

 

To je da budem slkovita, kao plaćanje tehničkog pregleda auta.

Morate ga platiti bez obzira jeli sa vašim automobilom sve u uredu, ili nije.

Ako nije onda morate još platiti i troškove popravka, zamjene.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija