Jump to content

Problem sa placanjem poreza na nekretninu


nara1

Preporučene objave

Poštovanje.

 

Prije 20 godina deda (s kojim sam zivio) mi je darovao stan u Zg. Nakon sto je preminuo prodao sam stan i kupio te se preselio u klet s malom okucnicom u podravini. Zbog zdravstvenih problema bas mo nije dobro islo u zadnje vrijeme i spao sam na socijalu.

 

Sada nakon tocno dvije godine doslo mi je POREZNO RIJESENJE sa uplatnicom od 4000 kn koju bih trebao uplatiti. I stvarno bih da imam novaca ili sam zaposlen ali nemam od kuda jer jedva da imam za kruh kako bi se reklo. Da mi je to porezno stiglo prije godinu dana mozda bih jos imao nekakve mogucnosti da to platim, ali sada stvarno nemam a i nikakve familije (svi preminuli) da bi od nekoga posudio. A i samac sam. No da skratim jadikovanje, moje ponizno pitanje glasi..

 

Dali postoji ikakva šansa da se putem žalbe nekako odgodi to placanje (jer stoji 15 dana) ili sl.?

 

Unaprijed puno hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitanje nije jasno .

porez je određen na dar od prije 20 godina

porez je određen po kupoprodajnom ugovoru koj je sačinjen ?

kad je dida preminuo .

na koju nekretninu je određen porez.

 

inače kupac plaća porez na promet nekretninama .

kad nekretnina darovnim ugovorom pređe u vlasništvo nasljednika tj.direktnih potomaka ,neplaća se porez na dar.

 

šta stoji u obrazloženju rješenja

temeljem čega je određen porez i dali je to porez na promet nekretninama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ohh ja se ispricavam.

 

Porezno rijesenje mi je stiglo za klet s okucnicom u kojoj sada vec dvije godine zivim. I da .. riješenje je *na promet nekretnina*.

 

Stan (sto je prodan) sam spomenuo cisto da naglasim na nije prva nekretnina u kojoj zivim. Nesto sam slicno vec citao na legalisu pa sam zato to spomenuo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija