Jump to content

Molim savjet, alkohol u prometu


Badbrain

Preporučene objave

Zaustavljen sam od prometne policije i napuhao 2,20 promila, odnosno 2,10.

Jasno mi je da ću prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama platiti kaznu minimalno Kn 5.000,00 i izgubiti

vozačku dozvolu na 6 mjeseci.

Pošto mi je priroda mog posla takva da većinu vremena dnevno provodim u vozilu i na putu imam u kratko vrijeme dvije kazne za prebrzu vožnju što mi neće biti olakšavajuća okolnost na Prekršajnom Sudu.

Budući da mi financijska situacija nije baš najbolja (stambeni kredit, uzdržavanje djeteta)postoji li mogućnost da se novčana kazna smanji, a isto tako i vremenski rok oduzimanja vozačke dozvole zbog posla.

I na kraju ne pada mi više napamet da sjedam za volan pijan!

 

P.S. Određena mi je mjera opreza u trajanju od 8 dana, gdje prema Zakonu o sigurnosti prometa može biti izrečena do najviše 8 dana ali može bit i manje. Obzirom da mi je vozačka potrebna zbog službenog puta da li postoji mogućnost

smanjenja mjere opreza na recimo 3 ili 5 dana (svejedno se ista uračunava u vremenski rok oduzimanja)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš potpuno pravo,ali eto kako se ono kaže "jest čovjek budala".Nije mi praksa sjesti za volan kad popijem, ali

eto kako se nalazim u jednoj teškoj životnoj fazi malo

sam se opustio za blagdan. Znam da nema isprike -

Mea culpa!!!

Svaka greška se plaća ali ju čovjek pokušava minimizirati,

pa u tom pogledu ako neko ima kakvo iskustvo ili prijedlog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Petpetica,

 

ja jako cijenim Vaš trud ovdje na forumu koji ulažete za pomoč ljudima i u potpunosti Vas podržavam. Što se tiće ovakvih slučaja alkohola u prometu nikada se neću složiti sa Vašim mišljenjem koji dajete. Do nedavno sam i ja radio kao vozač i znam što znači alkohol u prometu. Nikada nisam sjeo na vozačko sjedalo sa količinom alkohola večom od 0,5 promila. Uvijek mi je na pameti bilo da je vozačka dozvola kruh kako za mene tako i za moju obitelj. I nikada se neću dovesti u situaciju da sjednem akloholiziran za volan. U takvim slučajevima taxi služba je uvijek puno puno sigurnija za sve sudionike u prometu. Nikada se ne bojim da ću ja napraviti kakvu glupost u prometu, ali se jako bojim ovih alkoholiziranih i mogučnosti da zbog takvih završim kao invalid ili kao još jedan koji je poginuo u prometnoj nesreći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Badbrain je napisao:

Poštovani gosp. Petpetica, zahvaljujem na potpori i da li

ima smisla otiči u prometnu policiju i probat se dogovorit o

smanjenju mjere opreza ili je njihov akt neopoziv odnosno

nepromjenjiv? Ovisi mi posao o tome!

 

Neopoziv je i nepromjenjiv, te nema nikakve koristi ni mogućnosti se žaliti na mjeru opreza.

 

Za utjehu, dani oduzete vozačke u mjeri opreza će biti umanjeni u izrečenoj zaštitnoj mjeri.

 

Ako vam posao ovisi o tome, ponavljam, položite drugu kategoriju i na taj način uspješno zaobiđite tu vrstu kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija