Jump to content

Odlazak na porodiljn- lukavi vlasnk


tiramol

Preporučene objave

Poštovani,

supruga i ja planiramo da ja odem na porodljni. Radim u firmi koju vodi vlasnik poznat po tome što će učniti sve da zaštiti svoj interes (sačuva kunu u džepu) a sve naravno na uštrb prava radnika. Zanima me može li mi praviti probleme, spriječiti moj odlazak, odugovlačiti, odgoditi? Kada u firmi zatražim potvrdu o plači i kažem za šta mi to treba, može li mi tada vlasnik radit probleme? Zamišljam scenarij da zatražim potvrdu, oni mi kažu da će mi je dat sutradan pa mi prije toga uruće otkaz. S vlasnikom sam u dobrim odnosima, al poznavajući ga i tip će učint sve da to izbjegne.

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tiramol je napisao:

koju vodi vlasnik poznat po tome što će učniti sve da zaštiti svoj interes (sačuva kunu u džepu)

 

Što god mislili o svom poslodavcu, on se ponaša onako kako se svi normalni ljudi ponašaju. Zar svi mi ne nastojimo uštediti?

 

Postoje zakoni. Dok god je ono što poslodavac radi u skladu sa zakonima...

 

Kažete da ste sa poslodavcem 'u dobrim odnosima'.

To mi izgleda da je, u određenim granicama, vaš poslodavac korektna i razborita osoba.

Vremena su krizna, teška. Vjerovali ili ne, vaš poslodavac ima mnogo drugih briga, i ima poslovne planove, i računa i na vas.

Korektno bi bilo da mu najavite svoju namjeru. Odlazak na roditeljski dopust je vaše pravo.

Ali i vaš poslodavac može time biti povrijeđen, ako mu 'odete' kad vas najviše treba. Pa odlučiti da ćete biti prvi kojem će dati otkaz, na bilo koji način.

 

 

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dosta sam blago opisao svog poslodavca, iz razloga šta ne želim "pljucati" u ruku koja me hrani. Odradit ću sezonu ljeto (daleko najjači posal u godini) i otići kad me zaista najmanje treba a ujedno će imat dovoljno vrimena za pronalazak i obuku novog djelatnika. obzirom da zimi sramotno malo zarađujem u toj firmi jednostavno financijski mi je isplativija navedena varijanta. čekam odgovore

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija