Jump to content

Da li imam osnove za tužbu?


cinnamon

Preporučene objave

dakle, situacija je sljedeća:

prijavljena sam kod poslodavca na neodređeno, i u ugovoru mi tako piše, ali po isplati SVIH mojih plaća (radim tamo 4 godine) uplate su se vršile na način kao da sam si sama uplatila plaću, tj kako mi je gđa u banci objasnila,pod nekakvom šifrom kao da radim preko student servisa!

drugo, koliko znam poslodavac mi je dužan isplatiti punu naknadu za prijevoz.nakon što sam mu donijela potvrdu o iznosu mojeg prijevoza, on je meni uplaćivao dosta manju svotu,koja nije pokrivala moj mjesečni pokaz uz ''obrazloženje'' da ionako putujem sa tatom do posla.

-platnu listu vidim tek kad ga zamolim da mi treba,i to mu detaljno moram objasniti za što će mi

-prijavljena sam na minimalac a 1000 kuna mi daje na ruke..

za ovo zadnje znam da nemogu dokazati ni pod razno ali eto.

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušajte provjeriti o kakvim se to uplatama plaće radi prije nego dignete 'frku' - možda je kakva nenamjerna greška.

Imate li u ugovoru o radu definirano štogod o plaćanju prijevoza?

Isplatnu listu poslodavac je dužan dati za svaku plaću bez traženja.

 

Savjet - ako vam općenito nije loše kod tog poslodavca, razmislite do koje mjere ste spremni ići u konflikt. Dolaze vrlo teška vremena , čuvajte posao.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije slučajna uplata pod krivom šifrom,jer sam doslovno godinu i pol dana ukazivala na tu ''grešku'' . nisam niti znala o čemu se radi dok mi gospođa u banci nije rekla za to. jer npr kad mi treba minus po tekućem računu, ja moram za sve to nositi hrpu papira i platnih lista da mi se odobri minus,inače se taj minus normalno produžuje.

u ugovoru nemam ništa definirano o prijevozu.ugovor je onog tipa (malo ću se glupavo izraziti,pardon) ''iz narodnih novina'', dakle kupio je ugovor a knjigovođa ga je ispunjavala,mi potpisali...

a ovaj zadnji dio o čuvanju posla...sve je meni jasno,ali ne bi dizala možda čak uopće frku, ali ugnjetavanje na tom poslu traje poduže i zbilja mi je prekipilo u vezi nekih stvari.da sam loš radnik-rekla bi, ovako... neću ulaziti u raspravu oko toga! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija