Jump to content

susjed i problemi sa prozorom


trapula

Preporučene objave

Poštovanje....

Ja živim u kući od rođenja.Prije dvadesetak godina sam nadozidavao kuču i pokojni djed mi je dopustio da otvorim WC prozor prema njemu(tako da je taj prozor gledao u njegovu štalu koja je bila udaljena od mog zida nekih 30 centimetra).

Nakon smrti djeda doselio se jedan bratic i nakon par godina srušio je štalu i na prozor mi nabio komad najlona.Ja sam pokušao objasnit da to nije u redu i neka to skloni.On neče da makne taj najlon.I tako par godina...da bi nakon par godina bušio i zsvsrio na moj zid neka zeljeza za stvorit hlad za auto i na prozor nabio mi neku tamnu krpu,tako da mi je potpuno zatvorio prozor.Dali on ima pravo tako se ponašati,jer prozor je bio otvoren prije nego što je on doselio u tu kuču?????U slučaju da ga dam na sud,tko plaća troškove????

Moze li koji stručni savjet???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

trapula je napisao:

Poštovanje....

Ja živim u kući od rođenja.Prije dvadesetak godina sam nadozidavao kuču i pokojni djed mi je dopustio da otvorim WC prozor prema njemu(tako da je taj prozor gledao u njegovu štalu koja je bila udaljena od mog zida nekih 30 centimetra).

Nakon smrti djeda doselio se jedan bratic i nakon par godina srušio je štalu i na prozor mi nabio komad najlona.Ja sam pokušao objasnit da to nije u redu i neka to skloni.On neče da makne taj najlon.I tako par godina...da bi nakon par godina bušio i zsvsrio na moj zid neka zeljeza za stvorit hlad za auto i na prozor nabio mi neku tamnu krpu,tako da mi je potpuno zatvorio prozor.Dali on ima pravo tako se ponašati,jer prozor je bio otvoren prije nego što je on doselio u tu kuču?????U slučaju da ga dam na sud,tko plaća troškove????

Moze li koji stručni savjet???

 

Nisam neki geodet,građevinar,ing...itd.

 

LOGIKA:

1. Imaš li potrebnu dokumentaciju za nadozidavanje kuće?

2. Djed ti je dopustio da otvoriš WC prozor prema njemu. Da li si prije djedove smrti napravio i ovjerio "dokument" izjavu,ugovor ili nešto sl.što vrijedi i danas? ( navodiš 30 cm.... "ne drži vodu" 1 m od međe uz suglasnost susjeda da dozvoljava prozor dimenzije.... itd ili ne dozvoljava,rugano staklo,da ne vidiš kad susjed ide itd.....

3. Bratić !.....najvjerojatnije si narušio međususjedske odnose u vezi međe i normalno bratić je postupio po pravilu... ne da se zaj....

4.Navedenog dana kada je bratić doselio na navedeni posjed...trebao si mu dati do znanja da ste Vi i djed sklopili "izjavu,ugovor..itd te ovjerili..da prozor može ostati u funkciji za koju je namjenjen i isto mu dokazati.

5. Ne znam koliko je prošlo god. od izgradnje do djedove smrti,ali osobno kada sam kupio posjed...susjed moj sa kojim sam u dobrim odnosima i danas izjavio je jednom prilikom da postoječa međa sa njegove strane ne odgovara stvarnom stanju....kao da bi ja trebao pomaknuti među za 1,80 cm.

Uvidom u katastarski plan stoji moje sadašnje činjenićno stanje međe i susjed moj može doć samo na dobar gemišt i čuvat svoje kravice i dalje utvrđenom međom.Ponekad i dođe i sve 5.

6.To što je bratić Vaš bušio i radio neka... neke nosaće najvjerojatnije za držanje privremene nadstrešnice za hladovinu automobila..... e trebali ste reagirati ili se međuljudski dogovoriti TO JE TO. Moj savjet samo bez suda jer nebude tak skoro završili sud uz pomoć odvjetnika...,a o troškovima...probajete,povedite parnicu za ometanje posjeda pa javite kad završite ak bum do tad živ.

 

Još jednom....DOGOVOR :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija