Jump to content

Prenosivost dozvole za rekreacijski ribolov


Knish

Preporučene objave

Poštovani,

 

Saznao sam kako je za pecanje s obale potrebna dozvola za rekreacijski ribolov koja godišnje stoji 500kn što je jako puno za dan-dva pecanja na godišnjem.

 

Osobe mlađe od 18 godina naime plaćaju istu godišnju dozvolu 100kn, što je značajno razumnije. Zanima me po Vašem mišljenju, obzirom da Zakon o morskom ribarstvu izričito ne spominje da dozvola nije prenosiva, da li bih bio u prekršaju kada bih koristio dozvolu svoje kćeri koja ima manje od 18 godina?

 

Isti zakon izričito ističe neprenosivost nekih drugih dozvola ("Odobrenje za mali obalni ribolov")..

 

Pošto Zakon ne propisuje donju dobnu granicu, jesam li u krivu ako ne vidim problem u tome što mi jer kćer stara 2 godine?

 

Unaprijed hvala na savjetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije točno..

 

Da biste dobili dozvolu za sportskog ribolovca, morate položiti ispit za sportskog ribolovca.

 

Raspitajte se u ribolovnom društvu (koliko vidim niste upoznati sa određenim pravilnicima i dijelovima zakona o ribarstvu, slatkovodnom ribrastvu.....itd - sve će vam, biti jasno.

 

Nepotrebno je da o toj temi dalje raspravljamo.

 

Izvolite položiti ispit za sportskog ribolovca, a onda možemo dalje raspravljati.

 

Tema je bespredmetna.

 

Znate vi jako dobro da morate položiti ispit za sporstkog ribolovca.

 

 

Baj d vej, i ja kupim svake godine (platim-450 kuna) i odem na pecanje 3-4-5 max-10 puta godišnje i uglavnom ne upecam ništa, možda kojeg šaronju, amura ili sl. babuške.....ali to ne vrijedi tih novaca koliko sam platio dozvolu.

 

Što je tu nejasno (puno je 450 kuna) - znamo to i vi i ja ali zašto bih ja platio 450 kuna, a vi ne?

 

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija