Jump to content

Ometanje privatnog posjeda?


Rafy

Preporučene objave

Poštovani, molim za pomoć.

Imam susjeda iz noćne more koji u dvorištu od 200m2 ima parkirano 5-6 auta,i 2 kombija. Nema mjesta za okretanje ni on ni njegovi gosti koji se konstantno okreću u mom dvorištu a kad misli da ga nitko ne vidi on im to i savjetuje kao npr. sinoć. Ja od straha moram micati svoje auto dalje u svom dvorištu da ga ovi nebi razbili kad ulaze na rikverc.

Dugo smo u lošim odnosima, i koristi svaku priliku za provokaciju. Na naše molbe da se neokreću u našem dvorištu on kaže ti svoje ogradi pa neću. Pa nemogu si ulazna vrata zatvoriti. Situacija je još gora sad ljeti kad moram se bojati i za automobile svojih gostiju.

Što da radim? Jel ga mogu tužit za ometanje posjeda i tražiti zaštitu istoga? Kako da dokažem to ometanje (moja riječ protiv njegove). Ili da zovem policiju?

Ne želim se spustiti na tu razinu da to fizički rješavam mada bi to bilo jedino što on razumije.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

ukoliko je od čina smetanja Vašeg posjeda (u vašem slučaju to je prolaženje kolima preko vašeg posjeda) prošlo više od 30 dana, računajući od trenutka kad ste za njega saznali, a u svakom slučaju, ako je prošla godina dana od kad je smetanje nastalo, izgubili ste pravo na posjedovnu zaštitu.

 

Ukoliko ste vlasnik nekretnine čije je dvorište dio, imate pravo na negatorijsku tužbu. U njoj ste dužni dokazati pravo vlasništva i uznemiravanje. Ukoliko imate sređeno zk. stanje, to ne bi smio biti problem.

 

Do tada preporučam da zagradite dvorište na bilo koji način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rafy je napisao:

ni on ni njegovi gosti koji se konstantno okreću u mom dvorištu a kad misli da ga nitko ne vidi on im to i savjetuje

Kako da dokažem to ometanje (moja riječ protiv njegove).

 

1.Postaviti nadzorne kamere (može i lažne, ali bar jedna kod ulaza trebala bi biti prava, sa mogućnošću snimanja na senzor). Obavezno tablicu sa natpisom "Posjed je pod video nadzorom!"

 

2. Pored kolnog ulaza postaviti tablu sa velikim natpisima (po potrebi i na više jezika):

 

"Zabranjeno ulaženje vozilom radi okretanja - privatan posjed!

Zabranjeno zaustavljanje i parkiranje vozila - kolni ulaz!

Ulazak u posjed dozvoljen samo gostima vlasnika posjeda.

Prekršitelji će biti snimljeni nadzornom kamerom i prijavljeni policiji.

 

Iako su prijetnje prijavom policiji uglavnom neprovedive, malo tko od gostiju će olako ignorirati takav natpis.

 

Razmislite o postavljanju kakve rampe, ili sl. (pretpostavljam da to nastojite izbjeći jer smeta vama i vašim gostima?).

 

Uzaludno je izbjegavati sukob. Ja bi, npr., možda napunio kantu blatnom vodom, i prvi puta kada mi nakon postavljanja natpisa i kamera susjed uđe u dvorište, pljusnuo mu sadržaj kante na vjetrobran.

 

:-D

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pinhas je napisao:

Poštovani,

 

ukoliko je od čina smetanja Vašeg posjeda (u vašem slučaju to je prolaženje kolima preko vašeg posjeda) prošlo više od 30 dana, računajući od trenutka kad ste za njega saznali, a u svakom slučaju, ako je prošla godina dana od kad je smetanje nastalo, izgubili ste pravo na posjedovnu zaštitu.

 

 

Ma bravo, biseru!

Sad još napiši da taj susjed ima pravo tražiti služnost okretanja vozila u Rafyjevom dvorištu!

Bullshit!

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija