Jump to content

ozljeda na radu


nenad200

Preporučene objave

molim da mi pojasnite šifre iz dobivenog riješenj od hhzo-a

priznata je ozljeda sa šiframa naćin nastanka ozljede 1

izvor ozljede 700, uzrok 855. napominjem da sam se pridržavao zaštite na radu imam svijedoke radi se o lomu stopala koja su moja prava i da li mogu tražiti odštetu . radilo se o nedjelji,

prilikom prijave po konstataciji ljećnika iz vinkovaca samo iščašenje,a dan poslije u zagebu sam operiran tako da početna dijagnoza ne vrijedi papire imam ozljeda je bila 3.7.11.Nije bila inspekcija rada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šifre:

 

- način nastanka 1 - pad radnika (sa visne, u dubinu ili na ravnom)

- izvor ozljede 700 - ostali izvori (nerazvrstano, nepoznato)

- uzrok ozljede 855 - izvođenje radne operacije protivno pravilima ZNR

 

Već je bilo postova na ovu temu, uglavnom podaci iz prijave za eventualni daljnji postupak nisu previše relevantni, već stvarno stanje koje se može pokazati iz med. dokumentacije i izjava očevidaca.

Bitno je također, o kakvoj dijagnozi se radi, a s obzirom da ste operirani rekao bih da se radi o težoj ozljedi, pa je poslodavac morao zvati inspekciju na uviđaj, kako to nije učinio u eventualnom sporu bi on morao dokazati da je poduzeo sve mjere zaštite na radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

toćnije nisam ništa ućinio protivno bilo kojoj odredbi zakona

prilikom ulaska u rov dubine cca 60 cm sam se poskliznuo i dočekao na stopalo koje slomljeno zašto su naveli šifru 855 i dali je potrebmo da ja osobno prijavim inspekciji obzirom da je prošlo mjesec dana.dijgnoza je luxatio ossis mtt 1-5 pedis sin.prognoza doktora barem 6 mjeseci bolovanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nenad200 je napisao:

molim da mi pojasnite šifre iz dobivenog riješenj od hhzo-a

priznata je ozljeda sa šiframa naćin nastanka ozljede 1

izvor ozljede 700, uzrok 855. napominjem da sam se pridržavao zaštite na radu imam svijedoke radi se o lomu stopala koja su moja prava i da li mogu tražiti odštetu

prilikom prijave po konstataciji ljećnika iz vinkovaca samo iščašenje,a dan poslije sam operiran tako da početna dijagnoza ne vrijedi papire imam ozljeda je bila prije mjesec dana Nije bila inspekcija rada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija