Jump to content

Molim pomoć nekoga tko zna


Miele

Preporučene objave

Poštovani,

prije 6 godina bila sam direktor i suvlasnik u d.O.o.

Istupila sam 2005.

Kod Hypo banke smo tada koristili okvirni kredit koji se odobrava na godinu dana, podnošenjem zahtjeva svake godine. To je nešto kao minus po tekućem računu.

Oni su i dalje firmi odobravali taj kredit, i sada 6 godina kasnije dobivam 2. pa 3. opomenu jamcu za podmirenje velikog iznosa duga.

Naime, ostala je moja bianco zadužnica u banci iako više nemam veze s tom firmom.

 

Po meni, oni nisu smjeli produžavati taj ugovor, nego načiniti novi sa zadužnicom novog direktora i vlasnika.

Jesam li u pravu?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bjanko zaduznicu mogu izdati samo pravne osobe do 2005!! Jeste li vi izdali bjanko zaduznicu kao jamac u svojst u neke pravne osobe ili obrtnika. Jeste li imali vise firmi pa ste izdali bjanko zaduznicu za svoju drugu firmu?? Ne razumijem na koga dolaze te opomene, na vas osobno ili vasu firmu? Koji ste limit stavili na zaduznici? Niste sigurno vi osobno izdali takvu zaduznicu, a ako ste vi u svojstvu neke pravne osobe izdali takvu zaduznicu to nema veze sa vasim izlaskom iz prve firme za koju jamcite. Ako ste pak dali bjanko zaduznicu banci dok ste bili direktor, to se odnosi samo na tu firmu, ako ste vi istupili to ostaje firmina zaduznica i dalje. Cime ste jamcili i u kojem svojstvu molim vas pojasnite i kada ste izdali zaduznicu!

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opomene dolaze na moje ime. Ne sjećam se više, mislim da sam potpisala zadužnicu u svojstvu tadašnjeg direktora i suvlasnika firme.

Radi se o firmi koju smo zajedno imali ja i bivši suprug. Istupila sam 2005. i firma je ostala njemu.

Ali, zahtjev za taj okvirni kredit podnosi se svake godine ponovo.

Banka je samo isti ugovor o kreditu produžavala 6 godina nakon toga.

Obratila sam se banci nakon druge opomene, jer prvu nisam dobila. Rekli su da će mu se odobriti novi kredit i da onda mogu dobiti nazad svoju zadužnicu.

Nakon 10-tak dana dolazi 3. opomena :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija