Jump to content

Otvaranje obrta u trg. centru


aquarius

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Imam namjeru otvoriti kiosk/štand za prodaju čajeva i čokolada u rinfuzi, a štand bi se nalazio u trgovačkom centru. U tu svrhu otvorio bih obrt. Inače, stalno sam zaposlen u d.O.o. čija je djelatnost potpuno različita od ovog što namjeravam otvoriti. Zaposlio bih jednog djelatnika za rad na štandu.

Pošto mi je ovo prvi "upliv" u poduzetničke vode, molim Vas pomozite da se ne utopim :-)

- kakva je procedura otvaranja obrta, koliko to traje?

- zaposlen sam, znači kao vlasnik obrta ne plaćam za sebe zdravstveno i mirovinsko nego samo za djelatnika?

- postoje li potpore/subvencije za otvaranje obrta ili za zaposlenje djelatnika s burze rada?

- zamislio sam da djelatnik radi kroz jutro, 7-8 sati dnevno, a ja bih radio popodne nakon što odradim svoj posao u firmi gdje sam stalno zaposlen, te vikendom - da li je to ok?

- obzirom da bi se štand nalazio u trg. centru, trebam li MTU ili to osigurava trg. centar; trebam li još neke dozvole?

- obzirom da se radi o prehrambenim proizvodima, koje su moje obveze prema sanitarnim uvjetima, ako takve postoje?

- postoji li i koji je minimalni iznos prijave plaće djelatnika?

- koliko će me koštati otvaranje obrta (zahtjevi, porezna, pečat, otvaranje računa, obrtnica,...?)

- koji su mjesečni/kvartalni/godišnji izdaci za obrt i u kolikim iznosima?

- koliki su otprilike mjesečni izdatci za knjigovođu?

- na koju adresu prijaviti obrt? stanujemo u kući čiji je vlasnik pokojni otac pokojnog muža od moje djevojke, a imam prebivalište na toj adresi i tu živimo zajedno godinama?

 

To je ukratko ono što me muči...

Unaprijed zahvaljujem na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija