Jump to content

laksa prometna nesreca zbunjući uvijeti


ivanlt

Preporučene objave

13. kolovoza sam skrivio prometnu nesreću.

Vozio sam na oštećenom kolniku posutom sitnim pijeskom, nakon serije ne oznaćenih s zavoja stražni kraj vozila mi je otklizao i svojim lijevim zadnjim kotaćem sam udario u drugo vozilo iz suprotnog smjera.

cesta je bila loša, ne postoji crta razdvajanja, kolnik je bio oštećen i izlizan, nigdje prije zavoja ne stoji upozorenje za S zavoj ili oštećen kolnik.

 

Nakon udara u drugo vozilo okrenuo sam se i udario u drvo.

Ukupna materijalna šteta ne prelazi 100 000 kn. Nitko od 6 sudionika nesreće nije ozljeđen.

 

niti jedan od vozača nije bio pod utjecajem alkohola, pozvana je policija koja je napravila uviđaj.

 

Moje vozilo je kasko osiurano i po toj polici sada potražujem popravak.

 

Problem je što sam vozio vozilo koje ima 147 kW, položio sam B kategoriju u 11 mjesecu 2007. te nakon 2 godine dobio vozacku na 10 godina. Također dobio sam od kolege odluku višeg prekršajnog suda koja definira da mi koji smo položili prije 17.6.2008 imamo pravo voziti preko 75 kW. Problem nastaje što je zakon sada novi 11.7.2011, što se s njime promjenilo? Za sada niti policija na uviđaju niti osiguranje nisu spominjali problem od 147 kW, ali se bojim da mi još ne kažu da sam nešto duzan iz svog djepa platiti?

 

Da li u slucaju da drzava odluci mene nećime kazniti imam pravo na olakotne okolnosti lošeg kolnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dužni ste brzinu prilagoditi stanju na cesti.

 

Ako nema razdjelne crte dužni ste se kretati krajnjim desnim rubom kolnika.

 

Kazna koju će te dobiti je najjeftinija stavka u onom što vam slijedi.

 

Niste naveli svoju starost.

 

Ako ste mlađi od 24 godine s položenim vozačkim ispitom na navedeni datum, još uvijek imate status mladog vozača, te će te se smatrati neovlaštenim vozačem u smislu propisa koji reguliraju obvezno osiguranje, a što znači da će od vas osiguravatelj regresno potraživati isplaćen iznos, a do 12 mjesečnih prosječnih plaća isplaćen prošle godine u RH.

 

Po pitanju kasko osiguranja, sve ovisi što ste zapravo ugovorili, a 99,99% je da se radi o jednakim uvjetima kao po obveznom osiguranju.

 

Mislim da ste u nevolji.

 

Trebate dobra odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je u interesu to platiti. Hvala na savijetu, zapravo najbolje bi bilo da s vlasnikom dogovorim da plati stetu sam jer ovako samo imam kamatu. Ono sto mene muci da li sam ja uopce ikad i smio vozti to vozilo? Mene su uvjerili da smijem i 2 puta me policija zaustavila i nikad se nitko nije obazirao na preko 100 kW. Iako sve je bilo prije 11.7 i nove verizije zakona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija