Jump to content

Kazneno djelo i visina odštete


kahi

Preporučene objave

U kući su tri suvlasnika.Dva suvlasnika uživaju posjed a trećem odnosno meni ne dozvoljavaju ulaz u kuću.Sud se vodi 15 odina i dobila sam sve presude od općinskog i županijskog suda.Sada se vodi postupak ulaska u kuću putem suda.Pokušala sam ući u kuću mirnim putem uz razgovor ali jedna suvlasnica mi nije dozvolila.Pozvala sam policiju a policajac mi je rekao da će protiv dotične policija podnijeti kaznenu prijavu za koje djelo (saznala sam od svoje odvjetnice je predviđena kazna zatvora ili uvjetna kazna te je moguća i naknada štete.)Tražit ću naknadu štete od obadvije suvlasnice za 15 godina zabrane ulaska u kuću,kuća je na moru.(Posebni troškovi ljetovanja za moju obitelj,duševna bol ,povreda nepovredivosti doma)Koliki bi iznos odštetnog zahtjeva mogla tražiti od suvlasnice koja će biti kaženjeno gonjena a koliki iznos odštete mogu tražiti od druge suvlasnice(obadvije ne poštuju odluke sudova donešene u moju korist)

Molim VAs pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako posjeduješ račune za plaćeni apartman(za vrijeme godišnjeg odmora)od suvlasnika možeš tražiti naknadu štete uvečano za zakonske zatezne kamate.

ako suvlasnici iznajmljuju stambeni prostor u vrijeme turističke sezone

možeš tražiti trečinu zarade uvečano za zakonske kamate.

unazad za 5 godina.

ako kuća nije etažirana

suvlasnici ste u idealnom dijelu (1/3 sobe ,1/3 kupatilo i vc, 1/3 hodnik itd.)

za iznajmljivanje mora postojati suglasnost svih suvlasnika.

 

dobar odvjetnik bi brzo rješio sitaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

ako posjeduješ račune za plaćeni apartman(za vrijeme godišnjeg odmora)od suvlasnika možeš tražiti naknadu štete uvečano za zakonske zatezne kamate.

ako suvlasnici iznajmljuju stambeni prostor u vrijeme turističke sezone

možeš tražiti trečinu zarade uvečano za zakonske kamate.

unazad za 5 godina.

ako kuća nije etažirana

suvlasnici ste u idealnom dijelu (1/3 sobe ,1/3 kupatilo i vc, 1/3 hodnik itd.)

za iznajmljivanje mora postojati suglasnost svih suvlasnika.

 

dobar odvjetnik bi brzo rješio sitaciju.

 

Nažalost nemam sačuvane račune od ljetovanja ,nisu iznajmljivali prostor za turiste ali sam doživjljavala 15 godina osjećaj nepravde,ponižavanja ,povlačenja po sudovima i tugu .DA li zbog toga imam pravo tražiti odštetu od obadvije suvlasnice? i koliko se traži novčana odšteta u takvim slučajevima?Ponavljam 15 godina mi brane ulaz u moju kuću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nisam pravnik ali ne vidim razloga da ne nazovete nekog odvjetnika (ili i više njih) u svom gradu, ispričate mu situaciju i dobijete informaciju 'iz prve ruke' koliku odštetu realno možete očekivati, koliko bi to vremenski trajalo i koliko bi Vam on to naplatio (ukupno ili u postotku).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija