Jump to content

Alkohol 1.0 , mladi vozač


Sheby

Preporučene objave

Pozdrav.

 

Dobio sam danas prekršajni nalog za vožnju u alkoholiziranom stanju, sam bih moli nekekav obrazac za prigovor da znam kako to izgleda da napišem svoj. Može i nekakav savjet, student sam nezaposlen. Izrečena je kazna od 1000kn i zabrana od 6 mjeseci, zanima me može li se zabrana u potpunosti ukinuti ili samo smanjiti? I još da li meni zabrana već sada započinje ili dobijem posebnu obavijest za to?

 

Hvala unaprjed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor napišite sami ili dajte odvjetniku par stotina kuna da vam to napravi.

 

Prigovor se piše na običnom papiru, napišu se svi svoji podaci sa brojem prekršajnog naloga i nešto u svoju obranu.

 

Predaje se tijelu koje je nalog izdalo u dva primjerka i traži potvrda primitka - ili se šalje poštom preporučeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobar dan, pred nekolko dana zaustavila me policija i napuho sam 1.18 promila nisam imao vozačku kod sebe stoga mi ju nisu ni uzeli, a nisu mi rekli da je moram donijeti.

 

Zanima me dali je stavljena zabrana upravljanjem vozila,i dali moram odnijeti u policisku postaju,dali uopce smijem voziti?

 

Niti su mi izrkli kakvu kaznu,samo izvještaj o alkoholu,dali ce je poslati doma i kad otprilike. Prije nisam bio kažnjavan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robi22 je napisao:

dobar dan, pred nekolko dana zaustavila me policija i napuho sam 1.18 promila nisam imao vozačku kod sebe stoga mi ju nisu ni uzeli, a nisu mi rekli da je moram donijeti.

 

Zanima me dali je stavljena zabrana upravljanjem vozila,i dali moram odnijeti u policisku postaju,dali uopce smijem voziti?

 

Niti su mi izrkli kakvu kaznu,samo izvještaj o alkoholu,dali ce je poslati doma i kad otprilike. Prije nisam bio kažnjavan.

 

Kad je tako vozačku dozvolu vam nisu niti mogli oduzeti, propustili su izvršiti mjeru opreza koju policija može ali i ne mora izreći. Tim ništa ništa profitirali budući da bi se kasnije tom mjerom opreza umanjila zaštitna mjera.

 

Niste dužni više donositi vozačku dozvolu u policiju.

 

Da, sada već možete upravljati jer mjera opreza nije izrečena. Ne bi bilo zgoreg taj podatak provjeriti u policijskoj postaji, jer postoji mogućnost da vam je mjera opreza ipak izrečena, a da se dogodio neki nesporazum u dostavi budući da na formularu za izricanje naredbe o mjeri opreza nije potreban potpis stranke kojoj se mjera opreza izriče.

 

Stići će prekršajni nalog za par tjedana i na njega možete pisati prigovor za umanjenje kazne radi nekažnjavosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija