Jump to content

test očinstva i priznavanje djeteta


xon

Preporučene objave

poštovani,

 

rastao sam se polovinom 11 mj prošle godine, dijete se rodilo 07,08-og ove godine, do 07,09-og bi trebalo biti upisano a otac još nije poznat, prvi test očinstva kojeg je majka radila (sa partnerom za kojeg je smatrala da je otac) pokazao se negativan, pretpostavlja se da je dijete onda moje, međutim ja želim napraviti test, kako on vjerojatno neće biti gotov do spomenutog datuma što se događa ako majka kaže pri upisu djeteta da je otac nepoznat?

moram li ja poslje, ukoliko se pokaže da sam zaista otac, pokretat nekakav sudski proces priznavanja?

načuo sam da ako nije prošlo 300 dana (nešto tako) od razvoda dijete se automatski upisuje na mene? dali je to točno i što ako test nakon toga bude negativan?

 

još me zanima dali dijete u ovim slučajevima nosi majčino prezime ili moje? majka je nakon razvoda vratila svoje prezime.

 

za sad se ne mogu sjetit mogućih pitanja pa je to sve.....

no ako netko ima što dodati, bio bih zahvalan!

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno je da će se vas smatrati djetetovim ocem ako nije prošlo više od 300 dana od razvoda braka.

Ime/prezime djetetu ćete morati sporazumno odrediti, a to znači da može imati prezime kako se dogovorite (morat ćete zajedno ili će mu ime odrediti czss ako niste suglasni).

 

Bilo dijete biološki vaše ili ne, dakle, otac ćete mu za početak biti vi (otac mu nije nepoznat). Potom možete osporavati očinstvo. Ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija