Jump to content

opomena rtv pristojba


keks

Preporučene objave

Nova sam na forumu i pročitala sam upute ali nisam sigurna jesam li dobro napravila. Ispričavam se ako sam započela novu temu, htjela sam nastaviti na prijašnje slične.

 

Potreban mi je savijet. 22.08.2011.god. kontrolor HRT-a je pozvonio na portafon stambene zgrade, ne znajući tko je sišla sam pred ulazna vrata zgrade ne puštajući ga unutra.

 

Navedeni gospodin mi je rekao kako je zabilježeno korištenje RTV signala, na što sam mu ja rekla da ne znam ništa o tome s obzirom da nisam vlasnik stana. Sada je došla obavijest o pokretanju prekršajnog postupka, 02.09.2011. god., opomena sa uplatnicom od 240,00 kn na ime moje majke.

 

U opomeni piše kako je kontrolor dana 22.08.2011. utvrdio da se na navedenoj adresi ne plaća radiotelevizijska pristojba i da je zapisnik kontrolora predan pravnoj službi HRT-a radi daljnjeg postupka te da se u prilogu nalazi uplatnica zaostale pristojbe koja je utvrđena kontrolom i koja se može uplatiti u roku od 8 dana. Dalje je navedeno da će plaćanjem zaostale pristojbe HRT prijaviti nas kao redovitog pretplatnika i prekinuti prekršajni postupak, čime će se izbjeći nepotrebni troškovi.

 

Što sada napraviti s obzirom da nije ništa potpisano u tom navodnom zapisniku sa moje strane i da kontrolor nije ušao u stan?

 

Zahvaljujem se na pomoći i još jednom isprike ako sam nešto krivo napravila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

novi naćin HRT -a za lov u mutnom .

ništa ne potpisivati .

ako ipak pokrenu kaznenu prijavu

iz stana iznijeti uređaje za prijem rtv signala (tv i radio).

od suda tražite da HTV dokaže posjedovanje prijemnika .

ako se dokaz temelji na izjavi kontrolora

protiv njega podnijeti kaznenu prijavu zbog lažnog prijavljivanja.

od suda tražiti da su pregledom stana utvrdi istinitost prijave.

 

a možda prođe ako od vlasnika stana pribavite izjavu da je uređaj njegov.

ako na drugom mjestu plaća pristojbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija