Jump to content

Stručna sprema


tiramol

Preporučene objave

Poštovani,

planiram otvoriti d.O.o. i pokreniti prodaju u nekakvom butiku. Za početak planiram raditi sam, najvjerojatnije dvokratno. Zanima me, smijem li ja (nemam stručnu spremu trgovačkog smjera) raditi sam bez da zaposlim neku trgovkinju a uz višegodišnje iskustvo iz bivše firme na radnim mjestima prodavač/blagajnik i komercijalni predstavnik??

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste napisali svoju stručnu spremu. Na stranicama hok-a drže odgovarajući pravilnik koje stručne spreme mogu obavljati koje uobičajene obrtničke poslove te druge dodatne uvjete. Koliko znam, trgovina nije vezani obrt, no, s obzirom da ste Vi napisali da namjeravate otvoriti d.O.o., to mijenja stvar, a i iskreno, za trgovinicu koja će zapošljavati jednog radnika trgovca, djeluje možda previše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani,

da li može osoba bez srednje stručne spreme otoriti d.O.o., te sama raditi u butiku kao prodavač?

Dakle bio bih direktor a ujedno bi radio dvokratno kao prodavač ili je potrebno zaposliti trgovca kao voditelja trgovine?

Dali trgovina mora imati voditelja?

Kao što sam naveo iz bivše firme imam višegodišnje iskustvo rada kao blagajnik/prodavač, voditelj i komercijalni predstavnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

tiramol je napisao:

Poštovani,

da li može osoba bez srednje stručne spreme otoriti d.O.o., te sama raditi u butiku kao prodavač?

Dakle bio bih direktor a ujedno bi radio dvokratno kao prodavač ili je potrebno zaposliti trgovca kao voditelja trgovine?

Dali trgovina mora imati voditelja?

Kao što sam naveo iz bivše firme imam višegodišnje iskustvo rada kao blagajnik/prodavač, voditelj i komercijalni predstavnik.

 

 

Zna li itko odgovor?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ću naglasiti da nisam stručnjak za trgovačko pravo, ali u Službenom listu Narodnih novina broj 114/11 zamjetio sam da je došlo do promjene čl. 15. Zakona o trgovini po kojem osobe koje su zaposlene u trgovačkom društvu ili obrtu registriranom za obavljanje djelatnosti trgovine na radnom mjestu prodavača ili trgovačkog poslovođe, moraju imati najmanje završeno srednje obrazovanje u trogodišnjem trajanju.

 

Taj članak 15. se ne primjenjuje na osobe koje su zatečene na radnim mjestima prodavača ili trgovačkog poslovođe prije 15.10.2011. godine, kada je Zakon o izmjenama i dopunama zakona o trgovini stupio na snagu.

 

Po ovome ste zakasnili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija