Jump to content

prometni problemi u bih


josip208

Preporučene objave

Pozdrav svima... imao sam neku situaciju prije 2 mjeseca, kolona pjesaka je isla glavnomo ulicom i kad su oni prosli ja i jos 5-6 auta smo se ukljucili u promet iz sporedne ulice.

 

E sad jedna policijska sluzbenica 50-ak metara dalje signalizira meni i jos jednom vozilu da stanemo sa strane sto smo ucinili... zatim ona sjeda u policijsko vozilo i nastavlja za kolonom dalje glavnom ulicom... posto nisam vidio razlog zasto nas je zaustavila sa strane a u retrovizoru sam vidio da auti prolaze i nakon 2 auta ja se ukljucujem u promet i skrecem put kuci na prvom raskrizju...

 

 

i onda za dva tjedna šok, stizu dvije kazne:

 

1.Pretjecanje kolone pod pratnjom

2.Voznja bez polozenog vozackog ispita

 

Niko me nije ni zaustavio nego mi je samo signalizirano rukom da stanem sa strane a nisam znao razlog..

 

Napisao sam zalbu na prekrsajni nalog i danas sam bio na sudu...

Predao sam fotokopiju vozacke dozvole koju sam polozio prosle godine ali oni je valjda nisu imali u bazi podataka i ta je zalba prosla...

 

ali problem je sa ovom drugom,,, znaci danas na suocavanju policajka mi je bahato govorila kako sam ja presijekao kolonu i da je policijsko vozilo bilo na zacelju kolone...

ja sam pitao gdje je ta kolona bila a ona je rekla da je bila 10 metara iza nas no to nije nikako moguce sto sam danas rekao na sudu jer ako su bila 4 auta(prosjecne duzine 4 metra + razmak izmedju automobila)ne ubrajajuci policijsko vozilo dolazimo do brojke od preko 20 metara no bilo je je i vise od 4 auta u toj skupini koja je ocigledno presijekla kolonu pjesaka..

 

da se vratimo na pricu,,, ja sam se zaustavio pokraj ceste, a vozilo ispred mene se parkiralo... ta policajka ulazi u policajski automobil koji se zaustavio na sred ceste ispred nas i odlazi dalje prema koloni pjesaka dalje niz ulicu (napomena:rekla je da je ostali dio kolone pjesaka ostao 10 metara iza prvog dijela kolone i da smo mi sa autima presijekli tu kolonu)

Kako sam ja bio zaustavljen na cesti pogledavam u retrovizor i vidim kako auti prolaze te se ukljucujem u promet i na prvo skretanju skrecem i idem kuci. (U to vrijeme nisam znao da ima jos kolona pjesaka iza ostala)

Danas na sudu ja i svjedok smo se branili da nije bilo nikakve preostale kolone i malo smo se rjeckali i zakazano je drugo rociste...

 

e danas poslije suda ja sretnem onog covjeka koji je bio ispred mene u autu i pitam ga jeli bilo ikakve kolone iza i on kaze da je ali da je bila preko 50 metara udaljena... a iz tog prilaza u glavnu ulicu se vidi najvise 10 metara tko ide iz glavne ulice tako da bih sigurno vidio pjesake,,, no kako je par auta islo ispred i iza mene zakljucio sam da je kolona pjesaka prosla iako sam i ja gledao prije nego sto sam usao u glavnu cestu no nisam nista vidio...

 

E sad mene zanima kako cu se branit i jeli policija kriva za prekrsaj necinjenjem jer nije nikako omogucila sprijecavanje tok prekrsaja odnosno nije stavila nikoga da kaze da se tu nemoze proci... odnosno nije bilo naznaka da je cesta zatvorena zbog prolaska pjesaka... (Napominjem ta dionica gdje su pjesaci isli ima samo 2 sporedna prilaza)

 

Oce li mi proci ako se budem na iducem rocistu branio zabludom ili ucinjenjem prekrsaja nesavjesnim nehajem te da me oslobode odgovornosti...

 

Na sudu namjeravam priloziti sliku tog prilza iz mog kuta gledanja te namjeravam satelitski snimak tog mjesta sa oznakama udaljenosti tj. da se ona policajka nauci sta je 10 m a sta 100 metara

 

 

malo je dug post ali hvala unaprijed svima koji znaju nesto o ovome

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija